Yamaha Rex problemy z odpalaniem

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    gaworekmi10
    Użytkownik

Witam.

Jesteś posiadaczem skutera Yamaha Rex,służył mi sporo czasu,lecz pewnego dnia gdy chciałem wyjechać z domu,nawet nie przejechałem przez bramę,motor zgasł i od tamtej pory nie pali.

Silnik próbuje załapać,ale się nie udaje.Zauważyłem również,że gdy akumulator jest słaby motor wydaje dziwne dźwięki dochodzące od takiego małego pojemniczka umieszczonego nad akumulatorem(nie wiem dokładnie co to jest,dodam tylko tyle,że pod spodem ma taki jak by magnez).

Iskra jest,kompresja jest w porządku.A i nie wiem czy to ma jakąś zależność,ale spalił mi się główny bezpiecznik.

sztufer
    Użytkownik

Też mam ten skuter zabawne po też co ledwo wyjechałem za bramy i zgasł.
    Poczekałem chwile odpalił przejechałem i znowu, bak czyściłem to samo gaźnik też.Może ci sanie poszło przy gaźniku i benzyny nie pobiera.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

gaworekmi10
    Użytkownik

I co zrobiłeś z tym?czy dalej ci nie chodzi.
    Co do benzyny hmm,możliwe,ale czuć ewidentnie benzynę z rury wydechowej.

Fubu2PL
    Użytkownik

Musisz wymienić główny Bezpiecznik i to już inaczej ci chyba nie odpali jak go wymienisz daj znać

sztufer
    Użytkownik

Na razie nic z nim nie robię

sztufer
    Użytkownik

Może resztki z gaźnika spala.

gaworekmi10
    Użytkownik

Bezpiecznik onowy,lecz dalej to samo.
    Sztufer pytanie do ciebie,gdzie w tym motorze znajdę gaźnik?i co to jest takie gówienko nad akumulatorem(dochodzą tam 2 kable i są pokryte kapturkiem,bo wydaje mi to taki dziwny odgłos).

sztufer
    Użytkownik

Gaznik jest koło miski na olej musisz całe plastiki rozkręcić.Z tymi kablami to nie wiem ja mam swój pod siedzeniem.

gaworekmi10
    Użytkownik

Dobra.
    Chyba znam przyczynę tego wszystkiego:). Fajka ma przebicie i iskra nie dociera do silnika,najprawdopodobniej jutro kupię nową fajkę i zobaczymy:).

sztufer
    Użytkownik

jak co się zmieni pisz

gaworekmi10
    Użytkownik

Jednak fałszywy alarm.Postanowiłem rozkręcić silnik i jest w 99% przyczyna:)rozwalony tłok.Dziś lub jutro zamawiam części i wymieniamy:)jak coś się zmieni dam znać

sztufer
    Użytkownik

ok czekam 🙂

gaworekmi10
    Użytkownik

Wymieniłem Tłok,cylinder,ale dalej nie pali:/,gdy strzykawką wepcham trochę paliwa do tłoku to łapie,lecz gdy się to wszystko wypali co tam wlałem silnik dalej próbuje,ale nie może?i jak myślicie co to może być?

Kapuchon
    Użytkownik

Czyli to znak że do silnika nie dochodzi paliwo – sprawdź czy dochodzi do gaźnika.

gaworekmi10
    Użytkownik

Przedmuchałem wszystkie przewody paliwowe:),i działa motor wreszcie odpalił,teraz tylko znaleźć przyczynę nie działającego licznika:)

Wojtekox
    Użytkownik

Też mi niedziałał licznik… W przednik kole on jest… mi się pancerzyk troche rozwalił i linka sie nie nawijała… weś sprubuj może docisnąć go i drutem złapać o coś może pomoże

Wojtekox
    Użytkownik

A i jeszcze jedno….. Nie wiem dlaczego ale nie chce mi wejść na obroty… może wziął sobie za dużo oleju… wiecie gdzie sie reguluje ilość oleju???? Czy on sam wie ile ma wziąść?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button