Yamaha Rex problemy z odpalaniem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Yamaha Rex problemy z odpalaniem

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wojtekox Wojtekox 7 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe gaworekmi10
    gaworekmi10
    Użytkownik

Witam.

Jesteś posiadaczem skutera Yamaha Rex,służył mi sporo czasu,lecz pewnego dnia gdy chciałem wyjechać z domu,nawet nie przejechałem przez bramę,motor zgasł i od tamtej pory nie pali.

Silnik próbuje załapać,ale się nie udaje.Zauważyłem również,że gdy akumulator jest słaby motor wydaje dziwne dźwięki dochodzące od takiego małego pojemniczka umieszczonego nad akumulatorem(nie wiem dokładnie co to jest,dodam tylko tyle,że pod spodem ma taki jak by magnez).

Iskra jest,kompresja jest w porządku.A i nie wiem czy to ma jakąś zależność,ale spalił mi się główny bezpiecznik.

Zdjęcie profilowe sztufer
    sztufer
    Użytkownik

Też mam ten skuter zabawne po też co ledwo wyjechałem za bramy i zgasł.
    Poczekałem chwile odpalił przejechałem i znowu, bak czyściłem to samo gaźnik też.Może ci sanie poszło przy gaźniku i benzyny nie pobiera.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    gaworekmi10
    Użytkownik

I co zrobiłeś z tym?czy dalej ci nie chodzi.
    Co do benzyny hmm,możliwe,ale czuć ewidentnie benzynę z rury wydechowej.

Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

Musisz wymienić główny Bezpiecznik i to już inaczej ci chyba nie odpali jak go wymienisz daj znać

sztufer
    Użytkownik

Na razie nic z nim nie robię

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    sztufer
    Użytkownik

Może resztki z gaźnika spala.

gaworekmi10
    Użytkownik

Bezpiecznik onowy,lecz dalej to samo.
    Sztufer pytanie do ciebie,gdzie w tym motorze znajdę gaźnik?i co to jest takie gówienko nad akumulatorem(dochodzą tam 2 kable i są pokryte kapturkiem,bo wydaje mi to taki dziwny odgłos).

sztufer
    Użytkownik

Gaznik jest koło miski na olej musisz całe plastiki rozkręcić.Z tymi kablami to nie wiem ja mam swój pod siedzeniem.

gaworekmi10
    Użytkownik

Dobra.
    Chyba znam przyczynę tego wszystkiego:). Fajka ma przebicie i iskra nie dociera do silnika,najprawdopodobniej jutro kupię nową fajkę i zobaczymy:).

sztufer
    Użytkownik

jak co się zmieni pisz

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie