Yamaha neos: umowa kupna sprzedażny + pierwszy przegląd

Witam

Niedawno kupiłem po sąsiedzku (w Belgii) skuter Yamaha Neo's o pojemności 50 cm³ i niecałymi dwoma tysiącami na liczniku. Do skutera dostałem następujące papiery: Certificate of Conformity(w języku angielskim), fakturę VAT poprzedniego właściciela, książeczkę przeglądu na której jest napisane że następny przegląd należy zrobić przy 4 tys kilometrów.
Skuter nigdy nie był rejestrowany gdyż tutaj nie ma takiej potrzeby wiec nie miał też tablic ani książeczki rejestracyjnej.
Z tego co wiem trzeba mi jeszcze umowę kupna-sprzedaży

Czy te umowę mogę napisać z sąsiadem od razu po polsku i jeśli jest taka potrzeba po flamandzku bez potrzeby tłumaczenia z certyfikatem i czy na tej umowie ma się znaleźć cena i czy ma ona jakiś wpływ na dalsze koszty ?

Jak już przyjadę do polski to z tego co wyczytałem w internecie to muszę zrobić kontrolę zerową. Jeśli tak to czy wolno mi jechać bez tablic i ubezpieczenia do stacji kontroli pojazdów bo przecież tablic nie dostane bez kontroli skutera a ubezpieczenia bez rejestracji.

Mam nadzieje ze wypisałem wszystkie potrzebne informacje.

W Polsce nie można jeździć niezarejestrowanym pojazdem.

musial bys miec niefarta zeby cie policja zatrzymala ja jechalem nie zarejestrowanym skuterem bez tablic i na diagnostyke zajechalem do urzedu juz nie jechalem zbyt daleko i po co stresowac sie :)

Dzięki za odpowiedz na temat kontroli ale jak wygląda jeszcze sprawa z papierami ?