Yamaha neos: umowa kupna sprzedażny + pierwszy przegląd

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    Komar047
    Użytkownik

Witam

Niedawno kupiłem po sąsiedzku (w Belgii) skuter Yamaha Neo’s o pojemności 50 cm³ i niecałymi dwoma tysiącami na liczniku. Do skutera dostałem następujące papiery: Certificate of Conformity(w języku angielskim), fakturę VAT poprzedniego właściciela, książeczkę przeglądu na której jest napisane że następny przegląd należy zrobić przy 4 tys kilometrów.
    Skuter nigdy nie był rejestrowany gdyż tutaj nie ma takiej potrzeby wiec nie miał też tablic ani książeczki rejestracyjnej.
    Z tego co wiem trzeba mi jeszcze umowę kupna-sprzedaży

Czy te umowę mogę napisać z sąsiadem od razu po polsku i jeśli jest taka potrzeba po flamandzku bez potrzeby tłumaczenia z certyfikatem i czy na tej umowie ma się znaleźć cena i czy ma ona jakiś wpływ na dalsze koszty ?

Jak już przyjadę do polski to z tego co wyczytałem w internecie to muszę zrobić kontrolę zerową. Jeśli tak to czy wolno mi jechać bez tablic i ubezpieczenia do stacji kontroli pojazdów bo przecież tablic nie dostane bez kontroli skutera a ubezpieczenia bez rejestracji.

Mam nadzieje ze wypisałem wszystkie potrzebne informacje.

tmielcarz
    Użytkownik

W Polsce nie można jeździć niezarejestrowanym pojazdem.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

dexk1984
    Użytkownik

musial bys miec niefarta zeby cie policja zatrzymala ja jechalem nie zarejestrowanym skuterem bez tablic i na diagnostyke zajechalem do urzedu juz nie jechalem zbyt daleko i po co stresowac sie 🙂

Komar047
    Użytkownik

Dzięki za odpowiedz na temat kontroli ale jak wygląda jeszcze sprawa z papierami ?

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button