Yamaha Neos – Nie odpala

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Yamaha Neos – Nie odpala

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe zippquantum zippquantum 8 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Melon
    Melon
    Użytkownik

Witam Serdecznie !

Po prawie kilku miesiącach od ostatniej naprawy znowu mój skuterek odmówił posłuszeństwa.
    W zimę normalnie go przepalałem, stal w ogrzewanym garażu.
    Wczoraj zrobiłem sobię przejażdzkę – wszystko super, nastepnego dnia już nie odpalał. Pogrzebałem trochę i zauwazylem ze od gaznika odczebiła sie jedna rurka – podpiąłem ją spowrotem i skuter odpalil od pierwszego kopniecia i miał zdecydowanie wiecęj mocy jak zawsze.
    Nazajutrz kolejna przejażdzka, skuter zgasł w czasie jazdy – momentalnie bez zadnych oznak. Dojechałem do domu z prędkoscia 30 km/h, gdyż więcej się nie dało. Okazało, że ta rurka znowu sie odpieła od gaźnika ( jest ona cienka i idzie w strone cylindra ).
    Podpiołem znowu lecz od tamtego czasu nie odpala. Na rozrusznik w ogole nie odpala a na kopke pali 2-3 sekundy i gaśnie.
    Moją diagnozą jest niedochodzenie paliwa.
    Co radzicie Koledzy, nie chce go znowu wieść do serwisu 25 km.
    Pozdrawiam serdecznie
    PS: Jak obczaje jak dodać zdjęcia to dodam zdjęcie tej rurki 😉

Szerokości
    Zdjęcie profilowe Melon
    Melon
    Użytkownik

Uploaded with ImageShack.us

Ta rurka od frontu to jest ta co sie odczepiła

Szerokości

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe zippquantum
    zippquantum
    Użytkownik

Powiem ci mam to samo w quantumie tylko ze mi leci te 75 i gdy zwolnie do 20-15 km/h wtedy sam gasnie ;/ . Tez wydaje mi sie ze paliwo nie dochodzi a nawet napewno… A gdy probuje go odpalac to odpali na 2-3 sek na wolnych obrotach i gasnie , a jezeli trzymam na gazie do polowy to chodzi normalnie;/

Zdjęcie profilowe Melon
    Melon
    Użytkownik

Tylko, że mnie w ogóle nie odpala 😉

Szerokości
    zippquantum
    Użytkownik

a rozrusznik kreci?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Melon
    Melon
    Użytkownik

Kręci.

Szerokości
    Zdjęcie profilowe Melon
    Melon
    Użytkownik

Odświeżam temat.
    Pomóżcie Panowie i dajcie jakieś wskazówki.
    Do informacji podaje, że paliwo cieknie z gaźnika, skuter po dłuższym staniu w garażu odpala odrazu na 2-3 sekundy i gaśnie. Później mogę kopać i kopać.
    Pozdro

Szerokości
    zippquantum
    Użytkownik

Ja mialem to samo regulowalem gaźnik i poprostu nic cos czuje ze musze zainwestowac w nowy ;]

Zdjęcie profilowe bitronxp1
    bitronxp1
    Użytkownik

a ten wężyk to może jest od tego zeby powietrze dochodziło do głowicy to musi byc a co do gasniecia to jak ci schodzi z obrotów to gasnie na jak jedziesz i nagle staniesz dojerzdzajac do swieteł wes odkrec swiece i zobacz jej kolor jak masz zbyt biała to za mało paliwa dostaje i dlatego gasnie ja tez tak miałem podobnie to podkrec mu paliwa ale tak ok 0,5cm lepiej jak swieca bedzie troszke obkopcona niz kawowa ( i zobacz czy masz swiecę dobra moze słaba iskra i dlatego ci gasnie)

Zdjęcie profilowe Melon
    Melon
    Użytkownik

Gaśnie mi po trzech sekundach od kopnięcia kopką.
    Według mnie jest to wina gaźnika ( może zapchany i paliwo nie dochodzi ) lecz do gaźnika jest cieżki dostęp i boje sie jeszcze, że go rozreguluje w czasie czyszczenia.
    Pozdro

Szerokości
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie