Yamaha Neos duży przebieg? Czy warto?

Witam.
Mam możliwość zakupu Yamahy Neos z 2006r. Od nowości użytkowany przez jednego właściciela (nie małolata)
Nurtuje mnie tylko dość wysoki przebieg 23k.
Czy warto inwestować w taki skuter? Czy kwalifikować się będzie raczej do remontu?
Sprzedawca zapewnia, że jest w dobrym stanie i jeździ świetnie. Ale z drugiej strony co ma mi innego powiedzieć...

A ile byś chciał przebiegu w 8-letnim skuterze? 3-4 tys.? 3 tys. rocznie to nie jest wcale dużo.

lucek71 napisał:

A ile byś chciał przebiegu w 8-letnim skuterze? 3-4 tys.?

Myślałem raczej o czymś na dotarciu, tak się nie da?
Chodzi mi o to czy taki skuter jeszcze pojeździ trochę, czy 23k to już kres jego żywota?

W ośmioletnim skuterze nie, w 1-2-3 letnim niski przebieg jest możliwy. Jeśli był dobrze eksploatowany to spokojnie 40 tys. zrobi do remontu.

To była tylko ironia :)
O taką odpowiedź mi chodziło :) Czyli jeśli cena będzie dobra to warto? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin?

"Dobra cena" to pojęcie względne i dla każdego oznacza co innego.
Jeśli stan ogólny jest nie zły, nie ma wycieków i nie zostawia dwóch śladów to możesz się pokusić o dogłębniejsze sprawdzenie a jeśli chodzi o przebieg to i tak nigdy nie masz pewności, że ma przejechane tyle ile pokazuje - no chyba, że faktycznie taką pewność masz. 23 tys to żaden przebieg dla NEOS'a. To nie chińczyk który potrafi się wysypać na jezdnię po kilku tysiącach.
A na co zwracać uwagę przy zakupie używki? Wygooglaj sobie, jest pełno poradników w tym temacie.