Yamaha Neos Czy dam rade?

Witam a więc mam problem jestem bardzo nisko mam tylko 151cm wzrostu!!
i bardzo mi się spodobał skuter Yamaha Neos i mam na niego 5 tysięcy zł
będzie to mój 1 skuter i chciałbym dodać że mam tylko 13 lat zrobiłem karte i czy on będzie dla mnie odpowiedni?? podobno waży tylko 82kg to nie dużo jak na skuter wręcz moim zdaniem chyba jest lekki jak myślicie?? Dam radE?? i będzie odpowiednim skuterem dla mnie

wątpię. Nie żebym był złośliwy lub coś, ale moja młodsza siostra 10 letnia ma 155 cm, i nogami nie dostawała do ziemi przy pozycji siedzącej, w moim chinolku. Wydaje mi się, że możesz mieć spore problemy

to ty tego chinola 3metrowego masz?? nie chodzi czy dosięgam bo na aeroxie dosięgałem chodzi mi oto :) czy ten skuter bedzie dla mnie odpowiedno

czekaam na dalszą pomoc

[quote]nie chodzi czy dosięgam bo na aeroxie dosięgałem chodzi mi oto [/quote]

Yyy, o co ci chodzi o dosięganie czy o dosięganie? :x

chodzi mi oto ze jak siedzę na skuterze czy dosięgam nogami ale nie chodzi mi oto chodzi mi oto czy yamaha neos bedzie odpowiednim skuterem dla mnie !! 13 latka co ma 150cm wzrostu

"chodzi mi oto ze jak siedzę na skuterze czy dosięgam nogami ale nie chodzi mi oto chodzi mi oto" Boze , czego was w szkolach ucza..
jak dla mnie to powinienes miec jeden z najnizszych skuterow , takich jak np emm toros f16? nie oszukujmy sie, jestes poprostu za niski na jakies bycze skutery. nie ma takiego czegos , ze dosiegam palcami asfaltu to moge jezdzic , pozycja ma byc bezpieczna..

Idź może do jakiegoś salonu ze skuterami, ew. do Tesco (jak są jeszcze skutery) i usiądź i zobacz jak to wyjdzie, ja mam 175-180cm i udaje mi się całą stopę położyć na asfalcie na Romecie 747 :)

Na pierwszy skuter to jakiś najtańszy do 2tyś. żeby nauczyć się jeździć i na kołach 10cali,a nie od razu Yamaha Neos. Taniego nie szkoda jak zaliczysz szlifa,a nie raz tak będzie. Więc zastanów się 2 razy zanim coś kupisz.

to znaczy że lepiej kupic keeway huricane niz yamaha neos?

Na początek to kup jakiś z marketu,na jeden sezon. A potem myśl o czymś droższym.

skuteru z marketu napewno nie kupie!

kaxpo2554 napisał:

skuteru z marketu napewno nie kupie!

Dlaczego ?

Domyśl się Matol :).

Patrząc na wysokość siedzenia Neosa w porównaniu z Roxem, obserwuję iż Neos jest niższy. Wydaje mi się, że jeżeli dosięgasz nogami do asfaltu na Aeroxie, to na Neosie nie powinieneś mieć z tym również kłopotów. Jak piszesz to jest twój pierwszy skuter, więc napewno zaliczysz na nim mase upadków i kilka szlifów. To już tak niestety jest. Jak sie nie wywrócisz to sie nie nauczysz. Możesz zminimalizować szanse takiego zdarzenia poprzez pamiętanie o kilku sprawach:
1. Nigdy nie hamować przodem na śliskiej nawierzchni (ja tak zalatwiłem sobie plastik w TZR)
2. Nigdy nie dawać po przednim heblu do oporu na mokrym (tak zeszlifowałem bok w Hurricanie :))
3. Uważać na górki (tak pogięłem Simsona :))
4. Obserwować dokładnie wszystko co sie wokół ciebie dzieje (skuterzyści na drodze są traktowani jako ci najgorsi i najsłabsi)
5. Przed każdym wyjazdem dobrze sprawdzić stan takich elementów jak opony (powietrze), hamulce, układ kierowniczy (kiedyś zeszlifowałem Simsona bo podczas jazdy powietrze uciekło z opony)

Więcej na chwilę obecną nie wymyślę :P. Pamiętaj by zakupić dobry kask i jak dla mnie obowiązkowo rękawice. Kask najlepiej jakiś HJC, AGV albo LS2 czy Naxa. Pamiętaj jednak, aby pod żadnym pozorem nie kupywac kasku takiego jak dragony, czy jak tam one się nie nazywają. Są to po prostu plastikowe skorupki wypełnione styropianem. Niewygodne i chroni cię przed uderzeniem gorzej od durszlaka. Rękawice po pierwsze dla komfortu jazdy, a po drugie dla bezpieczeństwa. Miałbym połamane albo powybijane palce gdybym kiedyś nie założył ich na ręce.

Tyle w temacie ode mnie.

krótka piłka - idź do salonu usiądź i sprawdź.
Jak Ci podpasuje to kupuj i jeździj czym chcesz.

Dokładnie :-)

Własnie się dopasowałem i pasuje jak ulał :)i przez 3 miesiące jeszcze podrosnę!

a na aeroxie jezdziłem bo mój brat ma w garażu jest to jego skuter ale niestety go sprzedaje bo kupuje auto na aeroxie mi się dobrze jezdzilo nie było kłopotow żebym dosięgnoł do ziemi a to jest 70cc full tuning
vmax-115

Jako pierwszy skuter chcesz kupić Neosoa ? Zastanów się , to nie jest wcale taki wolny skuter , nie wiem jak ty jeździsz ale jak na 13 lat powinieneś pomyśleć o czymś słabszym

Osobiście poleciłbym ci piaggio zip , mały , przyjemny skuterek , mało awaryjny i w przystępnej cenie , oczywiście zrobisz jak będziesz chciał , chce ci tylko dobrze doradzić ;)