Yamaha neos 70cc rezonans tylko przez ok 2s

A więc problem polega na tym że rezonans powstaje tylko przy ruszaniu i utrzymuje sie tylko przez około 2 sekundy potem muł. Cylinder jaki w niej siedzi to s6 streetrace 70 wariator seryjny rolki 3.5g sprzęgło seria sprężyna centralna biała polini sprężynki 3x żółte hebo tłumik gianelli sportowy modelu nie znam bo po znajomości kupiłem gaźnik tec 17.5mm prosze was o pomoc bo nie wiem co robić yamaha ma dużo mocy potrafi z manety na kolo wyrwac szkoda żeby sie konie marnowały :slightly_smiling_face:

za lekkie rolki, za mała dysza w gaźniku.
Nie jestem tez pewny co do twojej diagnozy że traci rezonans. Rezonans to pewien zakres obrotowy. Silink musiał by sie wkrecac powyżej lub spadac poniżej.
Strata mocy to niekoniecznie wyjście z zakresu rezo

Tak to wygląda startuje ona dostaje przy 30 takiego kopa i ciągnie jak popierdzielona. Słyszałem gdzieś że to może być jeszcze tłumik za słabej klasy i że do tego cylindra powinien być tłumik klasy racing albo evo a nie sportowy. Rozumiem że dysza główna za mała?

tłumik jest wystarczający jeżeli jest sprawny. to nie jest cylinder z kosmosu.
reszta to sprawa regulacji lub jakości użytych części. piszesz dość chaotycznie i cięzko ci jest coś konkretnie doradzić. Nie wiem czy dysza. Piszesz że “ciagnie” ale nic o obrotach i tym co się z nimi dzieje…itd. Wiec gdzieś ci ciągnie a gdzieś ci nie ciągnie i tylko ty wiesz co się wtedy dzieje z silnikiem.

Z obrotami jest tak, że przy ruszaniu wchodzi na wysokie i potem gwałtownie spada ale skuter dalej przyspiesza tylko że bardzo wolno. Dodam jeszcze że jak skuter raz tak wystartuje szybko to jak już np stane nawet sie nie zdąży zagrzać to już tego startu nie ma i mułowato przyspiesza. Jedzie tak z 50, 55 km/h a wcześniej na cięższych rolkach teraz są 3.5g wcześniej 4.5g jechał 100, 110 ale startu nie było. Ładnie wtedy trzymał rezo i można było cały czas jechać te 110 dajmy na to.

reguluj - gaźnik i rolki. pewnie winne jest to co zmieniłeś. nie wiem czy gaźnik czy rolki czy równocześnie… musisz to zgrać

Okej dzięki wielkie