Yamaha N-max częsty brak pełnej mocy

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #688687
  Krystianol7
  Uczestnik
  • Postów: 2

  Witam,

  mam problem z Yamaha N-max, problem polega na zasadzie, że raz skuter jezdzi normalnie, przyśpiesza normalnie, prędkość maksymalna jest jest zadowalająca. Wkręca sie na wysokie obroty, słychać lekki basowy pogłos. Niestety częściej skuter zachowuje sie jak by miał złą mieszankę, jego praca jest odwrotna jak wyżej. Przy dodawaniu gazu jak by sie dusił po prostu muli. Zauważyłem, że jak jest mega ciepło to częściej pracuje tak jak powinien. Silnik wykorzystuje technologie Blue Core, jest na zmiennym fazom rozrządu (VVA). Wodne chłodzenie i na wtrysku. Zastanawiam sie czy winny może być czujnik temperatury lub czujnik położenia wałka rozrządu o ile taki występuje. Bardzo prosze o jakieś instrukcję od czego zacząć próbę naprawy. Filtr wymieniony, nowe rolki, wtryskiwacz wyczyszczony. Dodam jeszcze, nie zależnie od jego pracy skuter zawsze pali na dotyk.

  #688725
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 033

  ja bm zaczął od czujnika temperatury. ale we wtrysku to taka zgadywanka na oślep. trzeba diagnozować pompe, czujniki temp, tps, stan przewodów, klem, ładowania, świecy,lambdy, luzów zaworowych..itd

  sam wtrysk to układ mechaniczno-elektryczny wiec dość złożony – i do tego zależny od kilku innych.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #688726
  Krystianol7
  Uczestnik
  • Postów: 2

  No nic bedzie trzeba szukać

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button