Yamaha n max a wydech Akrapovic

Witam. …
Planuję zakup yamaha nmax 125 i zastanawiam się nad wymianą układu wydechowego na firmowany przez Akrapovic. Moje pytanie co on poprawia poza wyglądem ?

dzwiek - o ile to poprawa bo to subiktywne

Chyba jeszcze zależy czy kolega chce wymienić cały uklad wydechowy czy tylko tłumik, bo jeśli cały, to jakaś poprawa powinna być, chodź przy tak małej mocy, może nie wyczuwalna, czytałem że po takim zabiegu powinno się też skorygować mapę. Na pewno będzie wyglądał lepiej i brzmiał bardziej rasowo.

albo robił więcej bezsensownego hałasu - zależy jak na to patrzeć

Dzisiaj dostałem odpowiedź z yamaha że akrapovic nie wytwarza obecnie układów wydechowych do nmax tylko do xmax i dlatego nie ma możliwości założenia tego układu w serwisie do nowego nmax. Niektórzy zakładają wydech od xmax po gwarancji. Tak więc zostaje mi wydech fabryczny.

wszystko prawda tylko że końcowy tłumik akrapa zawsze możesz założyć - albo z nmaxa albo uniwersalny.
Tylko że na osiągi to w 125 zasadniczo nie wpływa kompletnie i wg mojej opinii to na dłuższą mete zamęczy. Specyfika skutera taka że ciągle 5-8 tys obr masz i to ryczy strasznie. Tzn każdemu co kto lubi ale warto to przemyśleć.

Akrapovic może poprawić osiągi w taki sposób że będzie połowę lżejszy od fabryki. Równie dobrze można się zapisać na siłownię za 1/10 ceny i zrzucić ten kilogram czy dwa, nie wiem jaka będzie różnica. Na dodatkowe konie bym raczej nie liczył. Trochę mi się kłóci głośny wydech i skuter. Zbyt mała kontrola nad obrotami przy cvt się ma żeby to miało sens.

Połowa wagi to raz, a brak katalizatora nic nie wnosi do pracy silnika? Katalizator nie dusi w jakiś sposób silnika?

nie. to nie te zjawiska.
inna sprawa że potencjał 125tki jest tak marny że jak ci poł konia znikanie lub przybędzie to i tak nie zauważysz - aczkolwiek tego sie nie zrobi rozluźniając wydech.