Yamaha mt-125 ABS

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Aditoch
    Uczestnik

Witam,
    Dziś po ostrzejszym hamowaniu zaczęła migać kontrolka ABS-u w Yamaha mt-125. Sprawdzałem później rozpędzając się do 30km/h i hamując tylnym hamulcem czy ABS działa. Nie działał. Po zgaszeniu motocykla i zapaleniu kontrolka przestała migać, lecz ABS cały czas nie działał. Dodam jeszcze, że było mokro i motocykl pozbierał trochę piasku i brudu z drogi (później umyłem).
    Co może być tego przyczyną? Da się to naprawić samemu w garażu?

Wombat
    Moderator

to zależy od tego jaki błąd wychwycił ABS. Jeżeli to tylko kwestia brudu na elementach z których ABS czyta prędkość kół to wystarczy to umyć i powinno być dobrze.
    Ale mógł też paść któryś z czujników ABS przy kołach, kabelek do niego, pompa ABS..itd
    Ciężko jest wróżyć z fusów.
    Ile razy miga kontrolka ABS?

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Szumek811
    Uczestnik

Zapewne uszkodzony czujnik ABS, 98% przypadków w puszkach to właśnie uszkodzony czujnik.

Aditoch
    Uczestnik

Migała cały czas bez przerwy. Dziś przejechałem się i wydawało się wszystko dobrze. Postanowiłem zahamować i sprawdzić ale ABS nie zadziałał. Kontrolka się nie świeciła, czyli tak jak powinno być, aczkolwiek cały czas ABS nie działa.

Wombat
    Moderator

to jeżeli nie działa a nawet nie wyświetla błędu to juz kompletnie padł (lub nie jest zasilany sterownik) ABS. Bo nawet odlaczenie sterownika ABS powinno dac błąd ABS.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button