Yamaha mt-125 ABS

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #714723
    Aditoch
    Uczestnik
    • 6
    • 9Postów:

    Witam,
    Dziś po ostrzejszym hamowaniu zaczęła migać kontrolka ABS-u w Yamaha mt-125. Sprawdzałem później rozpędzając się do 30km/h i hamując tylnym hamulcem czy ABS działa. Nie działał. Po zgaszeniu motocykla i zapaleniu kontrolka przestała migać, lecz ABS cały czas nie działał. Dodam jeszcze, że było mokro i motocykl pozbierał trochę piasku i brudu z drogi (później umyłem).
    Co może być tego przyczyną? Da się to naprawić samemu w garażu?

    #714983
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to zależy od tego jaki błąd wychwycił ABS. Jeżeli to tylko kwestia brudu na elementach z których ABS czyta prędkość kół to wystarczy to umyć i powinno być dobrze.
    Ale mógł też paść któryś z czujników ABS przy kołach, kabelek do niego, pompa ABS..itd
    Ciężko jest wróżyć z fusów.
    Ile razy miga kontrolka ABS?

    #715946
    Szumek811
    Uczestnik
    • 19
    • 1 097Postów:

    Zapewne uszkodzony czujnik ABS, 98% przypadków w puszkach to właśnie uszkodzony czujnik.

    #718152
    Aditoch
    Uczestnik
    • 6
    • 9Postów:

    Migała cały czas bez przerwy. Dziś przejechałem się i wydawało się wszystko dobrze. Postanowiłem zahamować i sprawdzić ale ABS nie zadziałał. Kontrolka się nie świeciła, czyli tak jak powinno być, aczkolwiek cały czas ABS nie działa.

    #718153
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to jeżeli nie działa a nawet nie wyświetla błędu to juz kompletnie padł (lub nie jest zasilany sterownik) ABS. Bo nawet odlaczenie sterownika ABS powinno dac błąd ABS.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button