Yamaha mbk booster 50

Witam posiadam skuter yamaha mbk booster z roku 2002. Skuter po remoncie jakies jakies 1500km temu.przebieg to ponad 10600. Robionyle bylo komplet cylinder tlok glowica pierścienie, uszczelniacze na wale i łożyska. W skuterze jest taki problem ze jak jest juz niewiele paliwa w baku to bardzo ciezko go odpalić a jak juz odpali to chodzi tylko na ssaniu(ręczne) jak puści sie ssanie to gaśnie i znow go ciężko odpalić. Wymieniłem swiece na nową ale to nic nie dalo bo tak samo sie zachowywal silnik. Ale wpadlem na pomysł żeby dolać paliwa prawie caly bak no i wtedy skuter odpalił za drugim razem i juz chodzil bardzo ładnie trzymal sie obrotów i siłę tez mial odpowiednią. Wiec nie wiem co to może byc za przyczyna ze jak malo paliwa w baku to bardO ciężko odpala i nie chce pracować silnik. Prosilbym o pomoc i opinie osób które sie znają. Jak jakies pytania będą to odpowiem. Z góry dzięki i proszę o pomoc:)

filtr paliwa, odpowietrznik zbiornika, kranik podcisnieniowy.. coś co utrudnia paliwku spływanie do gaznika. im wiecej w baku jest powietrza a nacisk paliwa mniejszy - tym mu trudniej

A jak skuter nie pracuje to powinno byc paliwo w filterku paliwa? Bo jak skuter jest wyłączony to w filtrze nie ma ani troszke paliwa a jak jest uruchomiony to leci ze zbiornika do filtra niewielki strumien paliwa a wydaje mi sie ze powinien byc caly filtr paliwa

jeżeli filtr masz miedzy zbiornikiem a kranikiem to powinien być zalany
jeżeli masz miedzy kranikiem a gaźnikiem to istnieje szansa że bedzie pusty - ale to by oznaczało że paliwo z niego wycieka mimo teoretycznie zamkniętej iglicy w gaźniku. A tak nie powinno być

Właśnie nie widze u siebie kranika tylko widac przewód schowany od baku a przewód od filtra idzie prosto do gaznika

taki kranik co nie wygląda jak kranik. to jest zawór sterowany podciśnieniem z dolotu powinien być miedzy zbiornikiem a gaźnikiem.
ew. może jest zabudowany w sam początek zbiornika- ale wtedy szło by tam albo podciśnienie albo przewody (jeżeli to jego wersja elektryczna a nie podciśnieniowa).
Nie znam tej instalacji dokładnie wiec pisze jak to wygląda na ogół.

wychodzi z allegro że booster ma takie coś:
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=Yamaha+mbk+booster+50+kranik