Yamaha Majesty 125 Piaggio 125

Otoz przymierzam sie do zakupu skutera i 2 modele mnie zainteresowały

! Oba motorki w bardzo dobrym stanie mechanicznym i technicznym !

Yamaha Majesty 125
Oraz
Piaggio X9 125

I moje pierwsze pytanie jest możliwość odpalenia Yamahy majesty bez rozrusznika lub z padnientym akumulatorem bo motor nie ma kopnika

I co możecie mi powiedziec o piaggio x9 125 dużo jest słabszy od majesty chodzi mi o moc silnika
I tak ogolnie o jego osiagach bo zabardzo nie moge znalesc jedni pisza ze łapie zamułe przy starcie nie wiem czy to prawda ?
Dla tego zwaracam sie z prośbą o pomoc w tej sprawie ... do ludzi bardziej doświadczonych odemnie :D

Dzieki

Pozdrawiam

Bierz Majkę, ale bez aku jej nie odpalisz.
Piaggio to conajmniej 250/500.

A co Myslisz o SYM Joyride 125 tylko 5k przebiegu sta idealny dużo odstaje od Yamachy pod wzgledem silnika ???

Do SYM'a będziesz miał problem z częściami, materiały eksploatacyjne generalnie są, ale jak coś się skopsa, tygodniami będziesz czekał, do Majki kupisz wszystko, choćby używane.

A jaką byś mi polecił 50cm3 żeby to coś jechało :D ? Piaggio x 8 a x9 silnikim sie rozni wogole mowie o 125 ?

Jeśli masz prawko to daruj sobie 50-tkę, jaka ona by nie była.
A X8 od X9 różni się przede wszystkim wyglądem, chociaż zapewne jakieś zmiany 'silnikowe' w X9 w stosunku do X8 też zrobili, ale nie powiem Ci na pewno.

dzieki :D a znasz jakas wygodna 125 A rozrusznik w majesty 125 awaryjna to rzecz ?

Podejrzewam, że rozrusznik jak rozrusznik, zawsze ma prawo się popsuć, jak w każdym - pytanie tylko czy to na pewno to.
Wygodna to określenie względne, zależy jak dla kogo, kwestia wagi, wzrostu, długości nóg.... :)

no ja mam tak na oko 175 cm i waga 75 kg nogi raczej nie długie w majesty wygodnie mi było bo dzisiaj na jezdzie probnej byłem

Powiem Ci tak, poszukaj Majki a nie pożałujesz :)
Są jeszcze Burgmany, ale w tej pojemności odradzam, takie jak mój, ale są okrutnie brzydkie :)
Chińczyki sobie daruj.
Szukaj Majki :) latają po kilkadziesiąt tysięcy bezawaryjnie, jak dobrze trafisz to tylko olej będziesz wymieniał.

Ewentualnie Kymco Agility City 125

Dzieki moge ci na tym forum jakos podziekowac za pomoc :D czy tylko słownie

Już podziękowałeś :)