Yamaha majesty 125 2004rok problem zimny silnik

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Maciej Gy
    Uczestnik
    • 1
    • 5Postów:

Witajcie Forumowicze, jaki że to moja nowa przygoda z jednosladami, mam mały problem. Przy kupnie owego skutera było wszystko pięknie, ładnie. Po tygodniu na zimnym silniku nie łapie wyższych obrotów, pali na strzała, ale odkrecenie manetki go przydławia, a czasem na wolnych obrotach gaśnie, co może być przyczyną? Z góry dziękuję za sugestie i odpowiedzi. Pozdrawiam

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 058Postów:

gaźnik? wtrysk?

Maciej Gy
    Uczestnik
    • 1
    • 5Postów:

Gaźnik

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 058Postów:

niestety przyczyn może być milion pięćset a niepokojące jest to że wychodzą tuż po zakupie – co sugeruje że być może był podszykowany na sprzedaż.
    To może być świeca, gaźnik, ssanie, nieszczelność w dolocie, cewka WN lub kabel, układ paliwowy a nawet rozregulowane zawory lub padający cylinder (spadek kompresji).
    Ktoś np zalał jakiego xado, ceramizera, onanizera czy innego „cudownego leku” dla zdechłych silników i go sprzedał – nic nowego w naszym pięknym kraju…

Maciej Gy
    Uczestnik
    • 1
    • 5Postów:

A czy czujnik temperatury cieczy chłodzącej coś ma z tym wspólnego? Czy to już osobna bajka?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 058Postów:

przy gaźniku nie bardzo ma znaczenie przy rozruchu. to raczej info dla ciebie na wskaźnik i dla wentylatora chłodnicy że ma się odpalić

No to LU
    Uczestnik
    • 0
    • 432Postów:

A elektrozawór ssania…? Może ona chodzi na otwartym ssaniu, bo tak się zablokował? Bo objawy podobne do weekendowych akcji z moją kosą spalinową, tylko tam mam ręczne ssanie, a że jestem idiotą i nie umiem poprawnie odczytać piktogramów, więc obsługa ssania mnie przerosła…
    Kosa tez odpalała od strzała, chodziła OK, ale na pełnym ssaniu nie chciała wejść na obroty i przygasała na wolnych (przyduszało ją).

Maciej Gy
    Uczestnik
    • 1
    • 5Postów:

Tutaj jak silnik sie rozgrzeje to normalnie jezdzi

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 058Postów:

no to trop z gaźnikiem wydaje sie słuszny – zawór ssania, dysza ssania, kanaliki przelotowe dla ssania. albo luzy zaworwe jakies sa tragiczne na zimnym..itd

Maciej Gy
    Uczestnik
    • 1
    • 5Postów:

A wszystko co wypisales ze ssaniem? To bedzie wraz z elektrozaworem? Czyli gaznik rozlozyc w czesci pierwsze wyczyścić założyć wyregulowac i sprawdzic?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button