Yamaha Jog RR 2006, utrata mocy

Witam.
Tak jak w tytule mam problem ze skuterem 50cc Yamaha Jog RR 2006, ostatnio postanowiłem trochę odnowić swoją yamahę i kupiłem : pasek napędowy wzmacniany marki Dayco, wariator zamiennik oryginału, cewke, świece, rolki 6,0g oraz oryginalny używany wydech pod Yamahe Jog.
Po zamontowaniu wszystkiego, zmienieniu pierścionka na przepustnicy na ostatni haczyk u góry i przeczyszczeniu gaźnika benzyną motor przez jakieś 7minut jazdy miał bardzo dobry zryw i v-max 80km/h, potem po zgaszeniu motoru i odpaleniu go jeszcze raz miał na stracie strasznego muła rozpędzał się jak zółw oraz dławił się, gdy go już rozpędziłem do 40km/h dostał turbo i szybko osiągał v-max bardzo się rozczarowałem i następnego dnia postanowiłem wrzucić stary oryginalny wariator z nowymi rolkami oraz zmieniłem miejsce pierścionka na przepustnicy na pierwszym haczyku u dołu oraz przeczyściłem jeszcze raz gaźnik benzyną, złożyłem wszystko i odrazu zacząłem testować czy jeździ się lepiej.
Po tej zmianie motor ma lekki zryw (nie zawsze) szybko rozpędza się do 30km/h po czym dostaje muła powolutku rozpędza się do 50-55km/h i dostaje nagle turbo do 75-80km/h :/
Zwracam się do was o pomoc co może być przyczyną że go tak muli ? odrazu mówię że motor jest na oryginalnych częściach ma już nabite blisko 18,5tyś km jedyne co wymieniłem to pasek, rolki, cewke, świecę i pobawiłem się przy tym gaźniku.

Po kija wafla bawisz się wysokością iglicy? Jak nie ustawiasz na samą górę duszą go, to zaraz na dół w rezultacie zalewając. Druga kwestia to wariator i rolki. Czy zamiennik jest tej samej wagi co oryginał? Jeśli tak, to czy oryginalne rolki też mają wagę 6 gram? Jeżeli nie, to tu leży problem. Nie można od tak żonglować wagami rolek.

Przed zakupem rolek sprawdzałem fora jakie najlepiej wybrać do seryjnego Yamaha Jog polecali mi 6g i 6,5g.. jak już kupiłem 6g i wyciągnąłem te stare starte i rzuciłem na gramówke to stare ważyły tyle co nowe czyli powinny być chyba 6,5 lub 7g co nie ? bo już sam nie wiem, przed chwilą był u mnie znajomy i po jeździe moim skuterem powiedział mi, że to wina paska napędowego bo ślizga i że ten pasek nie pasuje do tego modelu skutera jest to :https://motor-x.pl/pasek-napedowy-dayco-kevlar-peugeot-tgb,p.html?gclid=CKT174T33cYCFckLcwod040Awg koleś w sklepie powiedział że ten będzie najlepszy dla Yamaha Jog RR i wytrzyma bardzo długo ale z tego co widzę on jest pod inne modele skuterów typu Peugot... to ma jakiś wpływ ?

Różnica nawet pół grama może sporo zmienić. Nie zapominaj, że jest to waga jednej rolki z sześciu. Jeżeli pasek jest dobrany nieodpowiednio, to owszem mogą być problemy z przeniesieniem napędu.

Deep_Nothing... napisał:

Różnica nawet pół grama może sporo zmienić. Nie zapominaj, że jest to waga jednej rolki z sześciu. Jeżeli pasek jest dobrany nieodpowiednio, to owszem mogą być problemy z przeniesieniem napędu.

Możesz polecić najlepszy pasek pod ten model skutera ? Yamaha jog rr 2006

Pasek nie jest pod inne modele,pasek się kupuje na wymiar lub dedykowany [masz w linku] a kevlar sie do serii nadaje jak wół do karety załatwi ci vario i może korektor tez przy okazji.
http://shop.mieloch.pl/pasek-napedowy-dayco,pZ000261.bhtml