Yamaha Jog R Nurtujące pytania na temat tuningu

Witam serdecznie. Rozpoczynam mój pierwszy wpis na forum :)...
Joga sprowadziłem z Anglii na wiosnę , blokady zdjęte ponieważ na liczniku widać 80km/h .Mam sportowy wydech Viper . Oto te pytania:
-Co najpierw trzeba wymienić przed wymianą cylindra na 70ccm aby się skuter nie posypał ?
Chce poprawić głównie przyspieszenie . Ale zarazem chciałbym aby wzrósł v-max o jakieś 10-15km/h ,
Przeróbki planuję na zimę ( skuter będzie stał u mojego kolegi , który zna się na rzeczy)
-jaka część ile kosztuje , co dzięki jej zyskuje skuter?
-jaką części wymienić najpierw?
- ile będzie spalał taki stuningowany jog( nie będę przecież wszystkiego przeznaczał na paliwo)
Na tuning chciałbym przeznaczyć około 500zł
Jestem zielony ,bo jeżdżę dopiero od miesiąca więc chciałbym się dopytać bardziej doświadczonych posiadaczy joga. Pozdrawiam :)

1.hymm... Ciężko przewidzieć co może się posypać... raczej nic ;D Przyśpieszenie? to kombinuj z rolkami wariatora i spręzynkami sprzegła.
2. Jaka cześć ile kosztuje? No zależy co chcesz wymieniać i jakiej jakości...
3. Cylinder
4. Na pewno więcej.
5. Za 500 zł to dużo nie narobisz... dobry, markowy cylinder to koszt +300 zł.

A ktoś wie ile będzie będzie spalal ? 3,5litra czy wiecej . Chyba zaczne od wymiany rolek i sprzegla

Kolego to jest 2t jeżeli chcesz nim szaleć (jazda na full,w 2os.) to może spalić więcej.

Na twoim miejscu zainwestował bym najpierw w dobry markowy wydech (np tecnigas, leo vince zx) potem dobór rolek do wydechu :)

Ale o ile wiecej . 4 litry 5? . Chopper mojego wujka pali 6 a różnica w mocy ogromna . Nie chce po tym treningu płacić dwa razy wiecej za palywko