Yamaha dt 50 r kilka pytań

Witam, jestem nowy na tym forum i mam parę pytań związanych z ową yamaszką.
Mam 16 lat i kartę motorowerową i chciałem załatwić sobie coś do jeżdżenia i ta yamaha przypadła mi do gustu.
Oto moje pytania:
1. Jaka różnica jest pomiędzy yamahą dt 50 a dt 50r?
2. Czy opłaca mi się kupić używaną yamahę rocznik np. 1986 i ją trochę odświeżyć (nowe opony, licznik, plastiki...)?
3. Ile kosztowało by takie odświeżenie?
4. Ile kosztuje rejestrowanie/przerejstrowanie tej yamahy?
5. Czy legalne jest poruszanie się odblokowaną yamahą mając kartę motorowerową?
6. Jak ją zablokować/odblokować?

Proszę o szybką odpowiedź ponieważ w ten piątek mam bierzmowanie i trafi mi się pewnie parę groszy i będzie mnie stać a mam aktualnie na oku jedną okazję:D

1. Znikoma.
2. Zależy. Ja kupiłem miesiąc temu DT 80 lc2 z 94 i już się sypie.
3. Sam remont silnika na średniej jakości podzespołach to koszta około 1000zł. Plastiki może uda Ci się wyrwać wszystkie razem w cenie ok. 500-600zł. Dyfuzor pewnie także ze 300zł za używany dasz, jeśli i to byś chciał wymieniać.
4. Przerejestrowanie to koszta około 120zł.
5. Nie, jest to nielegalne, jeśli Twoja Yamaha porusza się z prędkością większą, niż 45 km/h.
6. Zablokować na wiele sposobów:
Blokada tłumika, blokada modułu, blokada gaźnika, blokada linki gazu
Odblokować:
Zapewne blokada w tłumiku lub na module.

Napisałeś ze jest no nie legalne jeśli Yamaha porusza się z prędkością większą niż 45 km/h, a jeżeli po drodze nie będę rozpędzał się powyżej 45km/h a będę miał ją odblokowaną?

Ile kosztuje nowa Yamaha dt 50 i gdzie najlepiej kupić ją na dolnym śląsku?

Jeśli będziesz poruszał się poniżej 45 km/h (w co wątpię, bo, chociaż niska, to moc kusi) to policja raczej nic Ci nie zrobi.
Nowa? Nie mam pojęcia. To najlepiej poszukać na allegro/otomoto, może na stronie Yamahy i porównać ceny.

Właśnie dowiedziałem się że w styczniu tego roku kategoria A została trochę rozbudowana i nie ma już karty motorowerowej a zamiast niej jest kategoria AM, pojawia się pytanie czy muszę ją wymienić na AM czy mogę na niej jeździć?

Czy ta Yamaha była by ok dla początkującego? http://otomoto.pl/yamaha-dt-50-cpi-sx-50-enduro-M3615475.html

Tak, musisz wymienić kartę motorowerową na AM

masz 16 lat więc możesz jeździć na karcie motorowerowej, po skończeniu 18 musisz przerobić na AM , tyle mi wiadomo na ten temat

Teraz kto ma racje :D

WodzuWGK nie ma racji. Nie musisz wymieniać karty na AM. Tylko że po skończeniu 18 lat traci ważność. Ale jak bedziesz mial 18 lat to będziesz sobie 125 pocinał.

No zaraz, jak to będzie sobie pocinał 125 ? Przecież do tego jest potrzebne prawo jazdy kat. A1

http://tablica.pl/oferta/aprilia-sr-150-50-pilne-do-26-05-CID5-ID2WFEb.html Promocja do konca tygodnia !

Dowiem się w końcu co sądzicie o tym sprzęcie? :D http://otomoto.pl/yamaha-dt-50-cpi-sx-50-enduro-M3615475.html

jeśli w teren to Ci się nie opłaci, bo koła supermoto.
Opis pojazdu nie zgadza się z danymi.

Ja bym nie brał, to moje zdanie.

Tylko, że to nie jest yamaha DT,tak jak pisze w tytule aukcji, ani nie jest to Aprilia MX tak jak pisze w opisie aukcji, tylko jest to motorhiszpania ;D Mniej więcej to samo co peugeot XP6.
Nie brałbym moto od kogoś kto nawet nie wie co sprzedaje.
A to, że ma koła SM, to dobrze. Przynajmniej bez obaw pojeździsz po asfalcie.
Choćby miała koła enduro to i tak sie w teren nie nadaje, bo gdyby ktoś zapomniał to jest 50tka. Nadaje się na polne drogi, na które koła SM wystarczą.

Co do kółek na crossa. Moim zdaniem i tak lepiej mieć z tyłu kostkę. Może przy 50ccm nie dają super efektu, ale i tak jest o niebo lepiej, niż przy zwykłych sm.

Za to w mieście jest lipa.

Już po bierzmowaniu :D
Mój budżet to 1100zł :( + parę stów od rodziców dostane w tygodniu.
Na razie stać mnie tylko na to http://tablica.pl/oferta/yamaha-dt50r-cross-CID5-ID2ja1h.html#538254c6a9

Ma ktoś jakieś oferty z dolnego śląska?

Jeśli szukasz DT to szukaj w wersji LC2, ponieważ w starszych nie ma chłodnicy, więc nie pojeździsz za długo w terenie.

A nie da się jakoś domontować chłodnicy bo nie mogę jakoś znaleźć takiej yamahy?
Znalazłem yamahe z 1991r w dobrym stanie ze wszystkimi papierami oprócz dowodu brief, czy przez to nie będę mógł jej zarejstrować?