! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Yamaha DT 125 !

Ten temat zawiera 28 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 29 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Siema !

Tak to znowu ja ! Wasz Favete 😀

Zdecydowałem się. Padło na Yamahę DT 125. W moim mieście jest serwis to po pierwsze.

Zatem mam kilka pytań do Was.

DT ma być z minimum 2004 roku i kosztować max 8 tyś zł, ma być elektryczny rozrusznik, blokada kierownicy, korek paliwa na kluczyk.

1) Nikt z moich kolegów nie ma żadnego Enduro ani Crossa więc jazda w terenie odpada, gdyż po 20 minutach staje się nudna (wiem z własnego doświadczenia) chociaż jest zajebisty tor po starej żwirowni kilka km za miastem. Jeździłem Aprilią RS 125 kolegi jest w ch** nie wygodna. Więc przerabiać na Supermoto ? Na czym Supermoto polega ? Wiem tylko, że zmienia się opony na takie jak mają skutery/ścigi, co dalej ?

2) Ile taka DT pali na 100, ile zużywa oleju z dozownika i ile oleju w skrzyni biegów ?
    Jak przebiega eksplotacja takiego motocykla ? O co trzeba dbać ?

3) Chciałbym od razu po kupnie dopieścić maksymalnie optycznie moją DT. Co muszę po kolei kupować ? (Supermoto).

4) Po około pół roku jeżdżenia wziąłbym się też za lekką mechanikę, co kupić ? Chodzi o lepsze osiągi.

5) Co to są handbary ? Wiem jak to wygląda, ale na kij to ? 😀

6) Czy taka DT ma kopa ? 😀 Spokojnie będę brał Apkę RS 70 ?

7) Czy chłopak o wzroście 186cm i wadze 85kg da radę na niej jeździć i czy będzie normalnie wyglądał ?

8) Jaką najlepiej wersję DT wybrać: Dt 125R, Dt 125RE, Dt 125X. ? Czym one się różnią ? Która jest najlepsza ? A może jest jakaś jeszcze o której nie wiem ?

9) Czy możecie podać jakieś sklepy gdzie znajdę części do Yamahy DT 125. Chodzi mi o takie eksploatacyjne czy jakoś tak i takie do tuningu 🙂

Pozdrawiam.

Anonimowy

Eaaahhh…

1) Supermoto to głównie tylko zmiana opon … niektórzy jeszcze zmieniają owiewki na streetowe i inne bajery ale to według uznania
    2) Pali ok. 7l/100km
    Co do dozownika to nie liczyłem ale na oko to dolewam raz na jakieś 800km
    W skrzyni biegów to tak jak w każdym innym … ja osobiście jeszcze nie wymieniałem ale niby cośtam raz na rok się wymienia
    Co do dbania i eksploatacji to tak jak w każdym innym … Głównie łańcuch i filtr powietrza – jeżdżąc w terenie dość często to filtr trzeba czyścić nawet co 3-4 wypady w teren
    3) Roczniki 2004+ są według mnie idealne pod względem optycznym … nic bym tam nie zmieniał gdybym miał
    4) Jedyne co możesz dokupić to wydech … W Niemczech wrzucają jeszcze tuningowe kity na 170cm3 ale musiałbyś sprowadzać, nie jest to tanie i szybciej się wszystko zużywa
    5) Handbary są głównie aby chronić ręce przed różnymi badziewiami (np. przed kamieniami – jadąc za kimś) ale dodają też zaje***ego efektu 🙂
    6) Jak dla mnie kopa ma zaje***ego … 25kM robi swoje
    7) Ja mam 185cm i ważę jakieś 75kg i jeździ mi się zarąbiście a jak wyglądam to widać w avatarku
    8) DT125R – ma opony enduro ||| DT125RE – to jest to samo co R ||| DT125X – wersja z oponami SM … Więcej różnic pomiędzy nimi nie ma

Tyle ode mnie 🙂

EDIT:
    Jeszcze sobie spomniałem, że do Supermoto dają jeszcze krótsze przednie błotniki
    Bo oryginalny jest typowo crossowy … Ja mam wrzucony ten SM od firmy Cemoto 🙂

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Anonimowy

Mówisz, że wydeszek można jakiś sportowy wrzucić ? No a jaki ? Zapodaj linka.

A te owiewki Streetowe to jakie np ? Możesz dać linka ? + do tego jakaś ładna lampa bo te prostokątne do SuperMoto to nie bardzo. Do tego jakiś bdb handbary.

Anonimowy

Nie wiem dokładnie jaki to jest ale wiem, że Gianelli.
    Jeszcze nigdy nie spotkałem nazwy modelu tego wydechu 😛
    Mam go osobiście w DT (już zakupiłem z nim)
    Kupić go można w Niemczech ale jak będziesz śledził allegro to na pewno kiedyś coś wychaczysz 😛
    Dźwięk jest nie porównywalny z oryginałem 🙂

Owiewka czyli przednia lampa ;P
    http://moto.allegro.pl/item668769696_acerbis_owiewka_z_lampa_enduro_niebieska.html
    http://moto.allegro.pl/item661002372_owiewka_streetfighter_enduro_cross_zolta.html
    http://moto.allegro.pl/item670863283_owiewka_4_halogeny_na_street_a_crossa_enduro.html
    http://moto.allegro.pl/item670873966_owiewka_2_lampy_h3_na_street_a_crossa_enduro.html
    http://moto.allegro.pl/item664335087_owiewka_czacha_street_stunt_carbon_cross_enduro_h4.html
    Na allegro jest wyboru od pochlastania …
    Handbary tak samo … Allegro i na 100% coś wybierzesz :} Polecam z Polisporta … mam i są nie dość że cholernie giętkie (wytrzymałe) to jeszcze zarąbiście wyglądają 🙂

Anonimowy

A ile kosztuje około przerobienie Yamahy DT 125 na Supermoto. Chodzi tylko o opony. Ale jak wiadomo trzeba też felgi co nie ?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

No to porozglądaj się za felgami i oponami … ja kiedyś za tym patrzyłem ale stwierdziłem, że to wale i nie robie 🙂

Anonimowy

Kurde jakbym teraz kupował to bym miał w wersji seryjnie Supermoto 😀 Na dodatek tylko 150km odemnie ;x ale kupić będę mógł dopiero za 8 miesięcy. W te wakacje zrobię A1 a w marcu 2010 roku będę się wozić DT125X 😀

Anonimowy

Jeśli jeszcze jakieś pytania to wal śmiało … mam to wiem 😛

aha… i jeszcze jedno:

CZEMU DO KUR*Y NÊDZY NIKT NIGDY NIE DAJE TEGO ZASRANEGO POMÓGŁ ! JEST TO JUŻ CHYBA MÓJ 20-ty TEMAT W KTÓRYM SIÊ WYSILAM, PISZÊ, SZUKAM I CH**A Z TEGO JE***EGO PUNKCIKA ! I kur*a jestem spokojny !

Anonimowy

Ale co Ci da te pomógł ? Chcesz być fajny ? Czy po kiego ?

E a ile bak litrów ma w tej DT.

Anonimowy

Favete napisał:

Ale co Ci da te pomógł ?

Da mi to kolejny numerek pod avatarkiem … Co będzie oznaczało, że nie jestem pieprzonym spammerem tylko pomagam innym użytkownikom.

Favete napisał:

Chcesz być fajny ?

Nie potrzebuję być fajny.

Favete napisał:

E a ile bak litrów ma w tej DT.

Dyszka …

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 29 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie