Yamaha BwS Tłumik Gianelli SŁABNIE :( PROSZE O POMOC

Witam . Tak jak w temacie . Zakupilem nowy wydech giannelli pro-sport 6 .
Sprawa wyglada nastepujaco . Wymieniłem rolki na te , ktore byly w zestawie czyli 5g . Problem jest taki . Skuter bardzo mocno i zrywnie przyspiesza az wyrywa kierownice natomiast tak jest do 30km/h potem jest sciana i bardzo powoli sie rozpedza i ma mała moc . Nie wiem co to moze byc czy to wina gaznika zbyt mala dawka paliwa ? Czy moze sprezynki na sprzegle ? Bardzo prosze o pomoc

raczej rolki za lekkie. rozumiem że wchodzi na wysokie obroty i nie jedzie za szybko?

Wchodzi na obroty bardzo ladnie bardzo ladnie przyspiesza ale powoli koniec sciana i slabnie lecz nabiera predkosci bardzo powoli no i moc bardzo slaba we 2 pod zadna gorke bym nie podjechal

I nie wiem czy rolki za lekkie takie byly oryginalnie w zestawie od Giannelli :slight_smile: wiec rolki do wydechu spoko mi sie wydaje ze to raczej regulacja gaznika

to co ci sie wydaje to jedno a to co trzeba zrobic to drugie - tak mówi doświadczenie tu na forum.
I może to kwestia pory ale twój opis jest tak zamotany że nic z niego nie idzie wywnioskować

Dzwoniłem do mielocha tam gdzie kupilem wydech i mowia ze na bank to nie sa rolki . Ale Wole sie upewnic tu na forum . Jeszcze raz od nowa . Skuter bardzo mocno przyspiesza natomiast po chwili słabnie , brakuje mu mocy i zaczyna jakoś tak dziwnie buczec .

na bank to Lenin nie żyje.
Z twojego opisu mało wynika. Po pierwsze to czy podczas przyspieszania silnik wchodzi na maksymalne obroty i wtedy jest ten limit prędkości np na 40km/h? To to są własnie za lekkie rolki - nie następuje zmiana przełożenia “na prędkosć”. ZObaczysz to sobie rysując flamastrem kreske na wariatorze po promieniu i patrząc ile tej kreski pasek ściera. Tu jest kombinacja sprezyna centralna-rolki.
Inna sprawa to jeżeli zaczyna przyspieszać i spadają obroty bo słabnie - to by oznaczało złą regulacje gaźnika lub inne niedomaganie.
Opisuje dokładnie co sie dzieje bo ciagnięcie za język jest meczące…

Obroty na starcie ma bardzo wysokie,szybko nabiera predkosci . Po osiagnieciu 30-40km/h spadaja obroty i moc oraz predkosc