Yamaha Axis - nie odpala

Posiadam skuter Yamaha Axis 50cm3 z 2001r. Pojawił się problem taki, że skuter do 40 km/h jechał normalnie i więcej nie chciał. Musiałem wtedy dać manetkę na full, trochę się jakby dławił, przygasał, aż wreszcie załapał i jechał dalej(tzn. więcej niż 40 km/h).
Wyczyściłem gaźnik, jest teraz czysty jak nowy, wszystko ładnie założyłem i...skuter nie odpala. Jak chciałem go odpalić jeszcze przed czyszczeniem to też nie szło. Paliwo dochodzi, bo jak pokopie parę razy to świeca jest mokra, tylko że czarna.
Próbowałem na innej świecy(ale nie nowej), lecz nic z tego. Po kilku kopnięciach świeca jest mokra i czarna. Może mieszanka jest zbyt bogata? Wkręcać wtedy śrubę od mieszanki, czy wykręcać, bo zapomniałem ;)?
Przed zimą skuter odpalał bez problemu, od pierwszego kopa. Po zimie odpaliłem go tylko raz, potem po jakimś tygodniu znów chciałem odpalić i już nie poszło.
Mam jeszcze pytanie: jak zmienia się przerwę na świecy? Może w tym tkwi problem?

Jeśli świeca czarna to gaźnik tak czy siak do regulacji. w prawo (zgodnie ze wskazówkami zegara) wzbogacasz, w lewo zubożasz mieszankę

Dzisiaj próbowałem go odpalić i poszło, lecz po ok. 20 sekundach zgasł. Chwilę później znów odpalił, lecz też zgasł. Tak samo było jakieś 5 razy. Teraz nie chce w ogóle odpalić, chyba przez to, że bak jest prawie pusty(później musiałem przechylać go na lewą stronę, żeby odpalił).

Dobra, problem rozwiązany. Dolałem paliwa i dość zmniejszyłem ilość benzyny w mieszance. Teraz pali od strzała i leci jak rakieta :).

stig masz 2t?

Tak, to 2t.

stig a ile ci pali i jaki masz model silnika?

Silnik Minarelli Horizontal AC, nie wiem ile pali, bo mam go niedługo, a gaźnik regulowałem to spalanie będzie inne. Przed zimą bez regulacji spalał ponad 5 litrów 8O