Yamaha Aerox problem z elektryka i dziwne muly

Ostatnio założyłem podobny temat wiec Sorrka za zaśmiecanie, ale potrzebuje bardzo pomocy, w poprzednim wpisie napisałem ze skuter ma dziwne muły niewiadomego bynajmniej dla mnie pochodzenia, ale dobra.. Po wymianie membrany, regulacji gaźnika i wymianie świecy zapłonowej muły tak jakby ustały i jeździł normalnie, do czasu az podpiąłem światła składając go i Przejeżdżając Ok 2km muly znow wróciły, moje pytanie jest wiec nastepujące czy elektryka ma jakis zwiazek z prawidłowa praca silnika? A i dodam jeszcze ze akumulator jest wyładowany mozna powiedziec praktycznie całkowicie, rozrusznik zakręci dwa razy Max. I zauwazylem na kablu od lampy ze jest on poszarpany i wystają ,,druciki'' czy to moze miec jakis zwiazek z tym wszystkim? dzieki wielkie za pomoc bo juz powoli tracę siły do tego :/

Ma zamiar ktos pomoc lub odpisac mi na moje problemy? Bo jak widze narazie nikt sie do tego nie rwie xD ludzie błagam was potrzebuje pomocy i to jak najszybszej

tak, jakość elektryki ma niewątpliwie wpływ na poprawną prace silnika. a ty masz zero akumulatora, wystające druty i inne cuda
I jeżeli mas dalsze pytania ciągnij je w poprzednim temacie bo ten zamykam - jest dokładnie o tym samym.