Yamaha Aerox - Oświetlenie zegarów problem

Witam, borykam się z pewnym problemem ponieważ nie działa mi oświetlenie zegarów w aeroxie. Problem polega na tym iż wcześniej podświetlenie działało, aerox stał już dłuższy czas i teraz to nie działa. Wyczyściłem wszystkie kostki na tyle ile się dostałem, tam gdzie oprawki i styki były zaśniedziałe wyczyściłem i dalej nic. Oczywiście zmieniłem wszystkie żarówki 1.2w na nowe. Całe oświetlenie działa czyli światła stopu, światła mijania, drogowe i kierunkowskazy. Zauważyłem ciekawą rzecz mianowicie w aeroxie są 3 kontrolki czyli kierunkowskazów, oleju oraz świateł drogowych. Przy włączonych światłach drogowych powinna świecić się kontrolka lecz się nie świeci, ale co ciekawe kontrola od kierunkowskazów świeci się normalnie. Brak jedynie oświetlenia zegarów oraz lampki od świateł drogowych. Może ktoś spotkał się z takim problemem? Proszę o pomoc.

poświetlenie zegarów jest zasilane z tego samego obwodu co lampa główna wiec powinno sie zapalać zawsze jak masz włączone światło i nie powinno mieć znaczenia czy masz krótkie czy długie.
Skoro się nie pali wcale to znaczy że wyprowadzenie na zegary z instalacji świateł wspólne i dla podświetlenia i dla kontrolki długich nie działa (jest przerwane).
Tylko teraz nie wiadomo czy w instalacji czy w samych zegarach. Tylko że nie podajesz informacji o roczniku (bo przecież po co?) a instalacja się zmieniała.
Najczęściej to niebiesko-czerwony kabel w kostce zegarów.

Wiem, że nie ma znaczenia czy krótkie czy długie i wiem też, że oświetlenie zegarów powinno się zapalać gdy są włączone światła, ale chodzi mi o porównanie, że gdy włączam drogowe lampka się nie świeci a powinna, gdy włączam kierunkowskazy to się pali i chodzi o te 3 kontrolki bo oświetlenie zegarów nie pali się wcale. Już podaję, nie wiedziałem, że wiązka się zmieniała - Aerox z 1998r.