Yamaha Aerox – nie wkręca się na obroty

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Yamaha Aerox – nie wkręca się na obroty

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe snajper061 snajper061 5 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe sasiu
    sasiu
    Użytkownik

Witam, mój Aerox po wymianie cylindra w ogóle nie chce wkręcać się na obroty. Raz złapał i wkręcił się normalnie po czym zwolniłem i w ogóle nie chciał ruszyć. Żeby cokolwiek zrobić musiałem odepchnąć się nogami, strasznie powoli się bujał i ledwo doszedł do tych 40 km/h. Przed zatarciem nie było prawie żadnych problemów poza mułem przy 40 km/h. Wkręcał się normalnie do tej prędkości ale potem nagle jakby go coś zatrzymywało i tylko z górki udało mi się go wkręcić wyżej. Po założeniu cylindra i próbie ruszenia raz lub dwa razy strzelił z gaźnika. Miał ktoś już podobny problem? Wiadomo czym to może być spowodowane? Już nawet na warsztacie nie wiedzą co może być nie tak. Wymienili rolki i pasek i nadal to samo

Zdjęcie profilowe sasiu
    sasiu
    Użytkownik

nadal żadnego rozwiązania… jakieś pomysły?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zmień warsztat ?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe sasiu
    sasiu
    Użytkownik

Wombat napisał:

zmień warsztat ?

za takie rozwiązania dziękuję i proszę o następne 😉 Łatwo powiedzieć ale trudniej zrobić gdy dookoła siebie nie ma praktycznie żadnego dobrego warszatatu.

Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
    Deep_Nothingness
    Użytkownik

Czy cylinder jest takiej samej pojemności jak poprzedni? Kto wymieniał? Jak ci „specjaliści” z Twojego warsztatu, to nie zdziwię się, jak coś schrzanili z pierścieniami lub inną częścią. Czy kuter wydaję jakieś inne dźwięki? Jak odpala? Czy stojąc na stópce centralnej silnik wkręca się na obroty? Czy masz dostęp do manometru? Pamiętaj kolego, my chętnie pomagamy, ale musimy mieć rozeznanie w sytuacji. Doradzać każdy może, ale robić to dobrze umie tylko garstka.

Było, ale się zmyło:
    Zipp Quantum RS
    Toros F16
    Keeway Hurricane
    Obecnie lata:
    Romet K125

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe sasiu
    sasiu
    Użytkownik

Tak, pojemność nadal 50ccm. Wymieniali niestety „specjaliści”… Nie, dźwięki są jak najbardziej ok. Odpala dosłownie od dotknięcia. Stojąc na centralce normalnie wkręca się bez problemów. Niestety nie mam dostępu do manometru.

Zdjęcie profilowe Norinho
    Norinho
    Użytkownik

Zalecam regulacje gaźnika.

Zdjęcie profilowe sasiu
    sasiu
    Użytkownik

Okazało się, że panowie „specjaliści” spieprzyli mi silnik 🙂 Kompresja 5 bar…

Zdjęcie profilowe sasiu
    sasiu
    Użytkownik

No to jestem zmuszony odświeżyć temat. Problem kompresji rozwiązany. Jak twierdzi mechanik – podobno ma teraz 11 barów. Lecz problem nadal nie ustał. Podobno jest poprawa lecz nie zawsze kręci się do pełnych obrotów. Nie jest to problem napędu na 100%. Na warsztacie przekładali mi napęd od Neosa który był w porządku i nie było żadnej różnicy. Kilka wariantów mamy już rozwiązanych więc co teraz? Jakie pomysły?

Zdjęcie profilowe sasiu
    sasiu
    Użytkownik

Możliwe, że jest to kwestia jeszcze nie dotartych pierścieni?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie