Yamaha Aerox: Lewe Powietrze?

Witam,
Chciałem zapytać was, czym mam "zakleić" tą dziurkę widoczną na zdjęciu, gdy nie jest zatkana to nie wchodzi na obroty, gdy przydkam palcem to normalnie jeździ.. Mógłby mi też ktoś opisać to?
Zdjęcie--> http://scr.hu/4n0q/vcbb1
Pozdrawiam

Słabo widzę na smartfonie ale czy masz gwint w tym otworze?

właśnie nie :/

Kupiłeś go takiego?

Znaczy się, dużo robione było z gaźnikiem ( przeczyszczanie itp ) przeze mnie i mogłem coś przeoczyć.. Zdjęcie nie jest moje.. Tylko to jest jako przykład. Założyłem teraz na to wężyk i przytkałem go, chodzi już normalnie, ale czy nie stanie się nic, jeżeli tak własnie bedzie?

Z tego, co wyszperałem po sieci, to otwór ten jest odpowietrznikiem komory pływaka. Czyli powinien być niezasłonięty. Jeżeli w Twoim przypadku silnik nie pracuję prawidłowo dopóki go nie przytkasz, to prawdopodobnie coś źle złożyłeś przy czyszczeniu gaźnika. Ewentualnie masz gdzieś nieszczelność w króćcu ssącym, przez co nie ma wystarczającego podciśnienia, które zasysa paliwo. Radziłbym jeszcze raz wszystko rozebrać i dokładnie złożyć. Aeroxy to dość popularne pojazdy, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem manuala do gaźnika.

Deep_Nothing... napisał:

Z tego, co wyszperałem po sieci, to otwór ten jest odpowietrznikiem komory pływaka. Czyli powinien być niezasłonięty. Jeżeli w Twoim przypadku silnik nie pracuję prawidłowo dopóki go nie przytkasz, to prawdopodobnie coś źle złożyłeś przy czyszczeniu gaźnika. Ewentualnie masz gdzieś nieszczelność w króćcu ssącym, przez co nie ma wystarczającego podciśnienia, które zasysa paliwo. Radziłbym jeszcze raz wszystko rozebrać i dokładnie złożyć. Aeroxy to dość popularne pojazdy, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem manuala do gaźnika.

Jak myślisz, co może być przyczyną?

Teraz, gdy jest zimny wszystko ładnie jedzie, a gdy już się rozgrzeje przerywa pod górę, praktycznie w ogóle nie chce jechać

Gdzieś jakaś uszczelka niedomaga. Kiedy silnik się nagrzewa, to jakiś element zaczyna przepuszczać powietrze. Przeczyść gaźnik i załóż nowe uszczelki.