Xmax 125 dobór rolek wariatora

Witam.
Zakupiłem skuter yamaha x-max 125ccm rocznik 2012. W skuterze jest troche pomodzone, mianowicie wydech leovince, wariator mallosi multivar, żółta sprezyna centralna i fioletowe sprezynki sprzęgła jednak brakuje mu trochę ducha jak na taki zestaw. Wstawione są rolki mallosi z zestawu 11,5grama i według mnie to właśnie one przytłumiaja całą moc skutera. Wiem, ze oryginalnie wchodziły chyba 10,5gr, tak było dla starszych xmax’ow. Silnik chyba się nie zmienił. Jakie rolki proponujecie kupić do tego zestawu? 9gr będą ok? Nie chcę mi sie bawic w kupowanie rolek testowych bo zdejmowanie kapy w yamahah jest trochę bardzej złożone niż w innyh maxi skuterach. Co proponujecie? Pzdr

pokrywe się ściąga tak samo jak w innych - nie przesadzaj.
Co do rolek po modach - to niestety doświadczalnie bo to pytanie do wróżki. Ew szukaj po necie podobnego zestawu z Xmax i dowiedz sie na czym to zestroił.
Ja zmieniłem 3 zestawy w Multivarze zanim dobrałem sobie charakterystyke która mi pasuje - z 11,5g z zestawu w końcu staneło na 10g. Ale 10,2-10,3 by było ciut milsze
Tak to już jest. Aczkolwiek to 125 wiec tak czy siak to fruwać nie bedzie.

No niestety w hondzie s-wing do ściągnięcia kapy mialem 5 śrub trzymających i caly osprzęt już na wierzchu. Tu mam plastikowa oslone kapy na srubach, później musze odkręcić filtr, później chyba z 8 śrub trzymajacych kape, no i lozyskowanie wałka przekładni. Wiadomo nie ma tragedii, ale nie mozna powiedziec, ze jest jak w kazdym innym skuterze. Fruwać nie musi, ale po takich modach mógłby jednak iść lepiej niz honda w serii :wink: Ja mimo wszystko poczekam, może ktoś miał podobny zestaw i pomoże, teraz i tak jeździć się nie bedzie.

a ja musze ściągać filtr powietrza i kawałek progu i chłodzenie spod dekla - w czymś większym niz 50 to raczej normalne.
I jak sam nie znajdziesz takiego zestawu to raczej sie nie doczekasz aż ktos temat odnajdzie i jeszcze uzna za słuszne cos napisać. Tak mówi doświadczenie.
Zwłaszcza że napędy się stroi indywidualnie wiec czyjś setup to dopiero dobry początek a nie rozwiązanie.

W sumie z modyfikacji to masz wariator Malossi bo wydech to tam nic nie zmienia - to nie 2T - żółta sprezyna zapewne też z zestawu od Multivara (bo tak jest i u mnie). Wiec poszukaj na forum Xmaxa jakie rolki do wersji 125 najlepiej pasują i z głowy. Też miałem 11,5g w pudełku i miałem na nich “ściane” na 6800 obr. i 1/4 manetki normalnie bezczynne.
Pomijam fakt że te oryginalne rolki malossi to po 700km nadawały sie do śmietnika.
poniżej ten fajans po około 1,5 zbiornika jazdy. Jak widać 3 z 6 już są pościnane bardzo a na reszcie już widac dobre zaczątki.
dffgfg
Niestety rolek Naraku Teflon HD nie rozbią w rozmiarówce do Mulrivara.

Wsadziłem 10g i teraz manetka pracuje w całym zakresie a silnik sie kreci do 9000 jak sie go poprosi - i tak ma być