Xena x1-y

Zakupilem blokadę na tarcze hamulcowa xena x1- y bez alarmu, myślicie ze dobrze wydane 60 zł? Jakie blokady waszym zdaniem najlepsze?

Może i dobra ta blokada. Ale blokady tego typu działają na takiej samej zasadzie. Ostatnio na promocji w Carrefour widziałem za blokadę na tarczę za 19zł. Także nie wiem czy nie przepłacone.
Najlepsze są łańcuchy. Przypinasz i masz spokój. Bo przednie koło zawsze idzie z tą blokadą na tarczy odkręcić, a jak skuter przypniesz łańcuchem to co Ci odkręcą? Chyba, że przyjdą z szlifierką i przetną ;D Ale to raczej nie możliwe w biały dzień przy ludziach.

Arthur8o - nie ma blokady, której nie dałoby się zdjąć. Chodzi o to by możliwie zniechęcić złodzieja albo utrudnić mu zadanie. Ja mam podobną blokadę na tarczę tylko że innej firmy. Dałem 40 pln. Osobiście nie kupiłbym w r-lu za 19 tylko właśnie coś porządniejszego. Ale dodatkowo łańcuch na tylne koło też bym zalecał.
Ja mam zwykły łańcuch od krowy + kłódka- koszt całości ok 20 zł- warto tylko mieć jakiś rękaw na łańcuch żeby felg nie rysował.
W sytuacji gdy zostawiam w niepewnym miejscu na noc- zakładam obie blokady, a jak pod okiem znajomego ochroniarza- nie zakładam żadnej

Dzięki za odp. Dokupilem jeszcze łańcuch , może z biegiem czasu jeszcze coś zakupie ;)