Wysokie obroty i "straszne" dźwięki

Witam : )
Od 1,5 tygodnia jestem szczęśliwym (prawie) użytkownikiem skutera.
jest to używany Keeway f-act - wiem że nic specjalnego ale tylko na to było mnie stać : )
Ale przejdźmy do sedna sprawy.
Przy wysokich obrotach (powyżej 5tys.) skuter zaczyna dziwnie warczeć - czym większe obroty tym straszniejsze dźwięki (odważyłem się przykręcić do 6,5tys. - myślałem że zaraz ten skuter wybuchnie)
Wydaje mi się że ten dźwięk wydobywa się z przekładni ale ręki odciąć sobie nie dam.

Poza tym witam wszystkich i mam nadzieję że zagoszczę na dłużej na tym forum :)
Pozdrawiam, Mateusz.

Odkręć dekiel przekładni i zobacz jak wygląda pasek. Dekiel przekładni możesz odkręcić bez obaw sam. Uruchom skuter na centralnej podstawce. zobacz jak pracuje przekładnia. Jeśli pasek jest naderwany, uszkodzona przekładnia to usłyszysz lub zobaczysz. Jeśli kupiłeś używanego sprzęta warto zobaczyć przekładnię, a w przypadku 4 suwa wymienić olej w silniku.

Najlepiej gdybyś ściągnął pokrywę przekładni i zobaczył co jest nie tak, ewentalnie wtedy uruchomił skuta i się przysłuchał, bo tak to przyczyn może być wiele... Może jakiś element od wariatora lub od sprzęgła się urwał, albo rolki się zrobiły kwadratowe z użycia, albo ślizgi wytarte i luz się robi, może być też zbyt luźny pasek :). Wszystkiego się dowiesz gdy ściągniesz pokrywę przekładni :D.

Czy nie byłoby lepiej zaraz sprawdzić, niż zakładać temat na forum?

po to jest to forum ,, żeby pytać doświadczonych a kolega Mateusz jest nowy i ma 2 posty więc się pyta bo dopiero zaczyna ,,, więcej wyrozumiałości :)

Właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło
Teraz już wiem na co zwracać uwagę w tej przekładni
Sprawdzę w najbliższym czasie i napisze co to było

Dzięki : )

ArtekToros napisał:

po to jest to forum ,, żeby pytać doświadczonych a kolega Mateusz jest nowy i ma 2 posty więc się pyta bo dopiero zaczyna ,,, więcej wyrozumiałości :)

Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia, to żadne forum mu nie pomoże.. Jeśli ma trochę umiejętności, to rozkręca i patrzy co jest, a potem w razie wątpliwości pyta..

Z umiejętnościami nikt się nie rodzi. Trzeba je nabyć. Ja nabywam sam, bo też nie mam zbyt dużej wiedzy, a jeśli nie wiem czegoś to pytam na forum.

no i to chodzi , po to tu zaglądamy i się wymieniamy wiedzą i nabytymi umiejętnościami i tak trzymać !

Nagraj telefonem te dźwięki, ciężko powiedzieć czy to co dla Ciebie jest dziwne, faktycznie powinno niepokoić. Posłuchamy, zobaczymy i wydamy wyrok :mrgreen:

Problem rozwiązany ...
Teraz mnie zniszczycie ale ... koło było niedokręcone = przy wyższych obrotach (większej prędkości) po prostu koło latało w lewo i prawo delikatnie XD
Dokręcenie załatwiło sprawę : )

Dzięki wszystkim za pomoc

Pozdrawiam, Mateusz

To mogłoby się źle skończyć ...