Wyprzedzanie w korku – Wolno czy nie wolno?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Wyprzedzanie w korku – Wolno czy nie wolno?

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe roomcajz roomcajz 7 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Lukson
    Lukson
    Użytkownik

Witam, ostatnio słyszałem sprzecznie opinie na temat jazdy skuterem pomiędy ciągami samochodów które stoją w korku jak do tego odnoszą sie przepisy ktoś sie orentuje?
    Jak Policja reaguje na takie akcję?

Zdjęcie profilowe Jakub100001
    Jakub100001
    Użytkownik

Wszystko zależy na jakiego trafisz

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48898] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48898/icon3.png[/IMG][/URL]

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe KeewayRY6
    KeewayRY6
    Użytkownik

Ja w korku nie stoje a Ty ?

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Wolno z lewej strony. Policja jak reaguje – nie reaguje… Bo nie ma po co.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Jakub100001 napisał:

Wszystko zależy na jakiego trafisz

Na jakiego trafi ? Za omijanie w korku Z LEWEJ STRONY mogą skuterzyście jedynie pomóc, przesuwając się trochę i robiąc mu miejsce.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Lukson
    Lukson
    Użytkownik

no własnie wiem ze w krakowie policja z urzedem miasta postanowila na slupach w miescie ustawic znaki informujace „miejsca starczy dla wszystkich” aby kierowcy widząc skuter w lusterka zrobili mu miejsce

Zdjęcie profilowe Lukson
    Lukson
    Użytkownik

chodzi o to czy jest jakis konkretny przepis regulujący nasze objeżdzanie korków.

jesli chodzi o mnie to czasem objade a czasem stoje , jestem początkującym skuterzysta i czasem poprostu się boje ze sie nie zmieszcze:)

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

W przepisach jest też powiedziane, że jak wyprzedzasz w korku to nie możesz przekraczać linii ciągłej, która jest przed samym skrzyżowaniem. Do tego mogą się przyczepić. Trzeba też zachować bezpieczną odległość.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe killerjestjeden
    killerjestjeden
    Użytkownik

ale weź omijaj z lewej tego co chce jechać w lewo… to mu drogę zajedziesz… ogólnie to chyba można każdej strony, tylko żeby się na pasie zmieścić… i nie przekraczać lini ciągłych…

Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Jeżeli coś nie jest zabronione to jest dozwolone.
    Na ma przepisu zabraniającego jazdy dwóch pojazdów na jednym pasie. Natomiast przepisy zabraniają jazdy jednym pojazdem dwoma pasami.
    Rzecznik policji stwierdził jednoznacznie że można jechać między samochodami w korku.
    Trzeba pamiętać że nie wolno przejeżdżać linii ciągłej jeżeli jest.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie