Wyprzedzanie skutera skuterem.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Wyprzedzanie skutera skuterem.

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Jolusia Jolusia 6 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe bolek2006
    bolek2006
    Użytkownik

Witam dzisiaj miałem sytuacje na drodze i chcę się upewnić czy prawidłowo się zachowałem,Jadąc drogą dwukierunkową gdzie był jeden pas ruchu dla każdego kierunku dojechałem do świateł gdzie droga się rozwidlała i można było jechać prosto lub w lewo lub w prawo.Ne jechałem idealnie po prawej stronie drogi po włączeniu sygnalizacji że skręcam w prawo zacząłem skręcać a tu nagle usłyszałem hamowanie i krzyki innego gościa na skuterze który chciał mnie wyprzedzić z prawej strony .kto miał pierwszeństwo w tej sytuacji i jak powinno wyglądać wyprzedzanie skutera skuterem w tej sytuacji ???

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ty miałeś pierwszeństwo, wyprzedzać z prawej strony na skrzyżowaniu to trzeba być totalnym idiotą.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe hades1988
    hades1988
    Użytkownik

Oczywiscie, ze Ty, zaden inny pojazd nie ma prawa Cie wyprzedzac na skrzyzowaniu.

Zdjęcie profilowe bolek2006
    bolek2006
    Użytkownik

DZIEKI ZA ODP 🙂

Zdjęcie profilowe Filippo73
    Filippo73
    Użytkownik

Po pierwsze jest zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu, po drugie z prawej strony można wyprzedzać gdy są dwa pasy w jedną stronę (na terenie zabudowanym). A tak z innej bajki – miałeś włączony kierunkowskaz?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe SkuterowyManiakF16
    SkuterowyManiakF16
    Użytkownik

Jak nie miał kierunkowskazu to jego wina była by przy wypadku.

Toros F16 – 3781 km
    Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Filippo73 napisał:

Po pierwsze jest zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu, po drugie z prawej strony można wyprzedzać gdy są dwa pasy w jedną stronę (na terenie zabudowanym). A tak z innej bajki – miałeś włączony kierunkowskaz?

” po włączeniu sygnalizacji że skręcam w prawo ”

Więc raczej miał włączony kierunkowskaz 🙂

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

SkuterowyMan… napisał:

Jak nie miał kierunkowskazu to jego wina była by przy wypadku.

Na jakiej podstawie wnosisz?

Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

Nie mógł tamten wyprzedzać z prawej

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Można wyprzedzać na skrzyżowaniu prawą stroną!
    Jest tylko jeden warunek. Wyprzedzany pojazd skręca w lewo, ustawia się do skrętu w osi jedni. Wówczas wyprzedzający pojazd wyprzedza, a w zasadzie omija tak skręcający pojazd z prawej strony.
    I tu należy zadać pytanie. Czy autor wątku prawidłowo zasygnalizował zamiar skrętu na skrzyżowaniu? Może pomyliły mu się kierunki?
    Skoro chciał skręcić w prawo. powinien ustawić się przy prawej krawędzi jezdni a wówczas nadjeżdżający z tyłu skuter nie miał by miejsca do wyprzedzania go z prawej strony.
    Jak widać sytuacja była niejasna.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie