Wyprawa przez Europe na małym motocyklu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #308378
  Krzysztof Kamil Kazimierz Babiuch
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Witam. Mam problem. Wiem ze te tematy były poruszane już wcześniej, ale ja chciałbym szczegółowych informacji, bo te które znalazłem nie usatysfakcjonowały mnie w pełni.

  Otóż mam prawojazdy kat. B i AM. Jestem teraz w Anglii i chciałbym przyjechać do Polski motocyklem (malutkim 125 😛 ) odwiedzając pare miejsc po droge :). Pracuje a jakies wakacje pod koniec września chciałbym mieć, wiec stąd ten pomysł.

  Chce przejechać przez Anglię, Francje, Włocchy, Austrię, Czechy i Słowację docierając w koncu do Polski xDD. Wiem, ze w Anglii trzeba mieć CBT, ten cały kurs bla bla bla, we Wloszech tak samo (też jakieś doszkolenia), W Austrii to w ogole jest sprawa jakaś nienormalna z tymi przepisami, a w Czechac i chyba Słowacji nie można mieć motoru w manualnej skrzyni biegów. Mam manualną, nie mam tych doszkoleń państwowych (Francja i Włochy), ale dziwi mnie to, ze zebym mógł przejechać (tylko przejechać, ewentualnie pozwiedzać troszke nie zostajac w żadnym kraju dłużej niż 4 dni… Dziwi mnie to ze musze robić jakieś szkolenia -,-. Czli co mam zatrzymać się na granicy Francji i pchać motor do ośrodka szkoleniowego i zostawać we Francji dłuzej tylko po to zebym mógł sobie swobodnie przejechać ? Jak dla mnie chore…
  Teraz pytanie: Czy jest możliwa taka podróż? Jakie konsekwencje mogą mnie spotkać, za niedostosowanie się do tych śmiesznych przepisów w poszczególnych krajach? Czy można jeździć po europie tylko przejeżdzając przez kraj, mając kat B i AM ?

  Problem śmieszny i wyprawa dla niektórych pewnie też, ale prosze o poważne odpowiedzi 🙂

  #308384
  serpent
  Użytkownik
  • Postów: 98

  Czy jest możliwa taka podróż? – Wszystko jest możliwe, nawet okrążyć Paryż w 10 minut:
  https://www.youtube.com/watch?v=cH1-tieh9rA
  Jakie konsekwencje mogą mnie spotkać? – Co najmniej mandaty po „zachodnich” taryfach za brak uprawnień.
  Czy można jeździć po europie tylko przejeżdzając przez kraj, mając kat B i AM? – Legalnie? Tylko samochodem lub motorowerem.
  .
  Ale może być rozwiązanie; nie wiem czy przypadkiem urzędy nie wydają teraz nowych praw jazdy z wbitą kat A1 jak ktoś ma od ponad 3 lat B, chyba coś na ten temat ostatnio rozmawiałem ze znajomym. Mógłby ktoś potwierdzić, czy mam omamy?
  Bo jeśli tak jest to w papierach wszystko się zgadza i można śmigać 125cc po Europie.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #308393
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 975

  Nie spotkałem się z czymś takim. Mój stan wiedzy jest taki że możesz jeździć motocyklami z kategorii A1 ale nie dostajesz kategorii A1 do prawka. Na to potrzebujesz kurs i egzamin. Jeździsz w ramach B i to jest nasz LOKALNY przepis. Nikt nie ma obowiązku go honorować za granicą albo może mieć własne regulacje.
  Mało tego to że u nas można na 125 na B i np w Belgii można na B – to NIE OZNACZA że na polskie B. Trzeba by mieć prawko z B wydane w Belgii i to co najmniej 2 lata.
  O ile wydane B na samochód honorują o tyle jazda jednośladem na B wymaga raczej ich lokalnego kwita – dopiero formalne A1 jest uprawnieniem międzynarodowym.
  Inaczej laweta, parking policyjny i koszty w euro..więc słaba akcja

  #308397
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 4 666

  Ja też nie, mając od lat B zrobiłem teraz A, i to mam oznaczone w prawku, a nie A+B oraz AM+A1+A2+B1 – mimo, że takie uprawnienia dodatkowo obejmują obie te kategorie.

  #308406
  serpent
  Użytkownik
  • Postów: 98

  Zulus napisał:

  Ja też nie, mając od lat B zrobiłem teraz A, i to mam oznaczone w prawku, a nie A+B oraz AM+A1+A2+B1 – mimo, że takie uprawnienia dodatkowo obejmują obie te kategorie.

  No własnie to mnie dziwi, bo ja zrobiłem tylko kat B + A, a na dokumencie mam zaznaczone że posiadam AM, A1, A2, A, B1 i B. Dokument wydany 17/05/16

  #308409
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 4 666

  No widzisz… każdy wydział komunikacji oznacza jak chce (moje jest z końca grudnia 2015).

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button