Wypalanie nowej świecy

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #682221 Reply
    Greccos
    Uczestnik
    • 2

Zagłębiając się w temat rodzaju świec natknąłem się na opinię wypalana nowej świecy. Chodzi o pożądane rozgrzanie motocykla po założeniu nowej świecy. Jest tam napisane że gdy odpalimy na chwilę i zgasimy możemy skrócić żywotność świecy a w najgorszym przypadku uszkodzić uniemożliwiając jej poprawną pracę. Ciekaw jestem waszej opini na ten temat.

#682222 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

nie przejmował bym się zbytnio wypalaniem nowej świecy

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#682291 Reply
    specops
    Uczestnik
    • 6

Jak mi nieraz zalało swiece oczywiscie na starcie koło domu to kombinerki świece na kuchenge gazową i wypalasz benzin a nowej to nigdy nie wypalałem.

#682301 Reply
    LuK444Sz
    Uczestnik
    • 15

Ogólnie rzecz biorąc pod pojęciem wypalania świecy zapłonowej rozumie osiąganie przez świecę zapłonową temperatury samooczyszczania. Moim zdaniem chodzi tutaj o to, aby już uruchomiony silnik rozgrzał się do temperatury roboczej. Dzięki temu na naszej świecy zapłonowej nie pojawią się zanieczyszczenia osadami węglowymi. Odpalanie silnika tylko po to, żeby zobaczyć, czy odpali – czyli zjawisko dość powszechne w zimę – powoduje powstawanie czarnych, suchych osadów węgla na elektrodach świecy zapłonowej. Później mogą zacząć się problemy takie jak wypadanie zapłonów, czy problem z rozruchem silnika.

O ile w większości przypadków małych motocykli, czy motorowerów dostęp do świecy zapłonowej nie jest trudny to mamy szansę taką świecę zapłonową w razie potrzeby wyczyścić, czy wymienić na nową. Problem zaczyna się przy większych maszynach, gdzie niedomaganie świec zapłonowych wiąże się z demontażem kilku owiewek, zbiornika paliwa, airboxa i posiadaniem albo fabrycznego klucza do świec zapłonowych, bądź zestawu kluczy nasadowych z odpowiednimi, łamanymi elementami.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Wypalanie nowej świecy
Twoje informacje:

Back to top button