Wypadł mi tłok z hamulców tarczowych i wylał mi się jakiś płyn co mam robić?

Wypadł mi tłok z hamulców tarczowych i wylał mi się jakiś płyn co mam robić? Nie wiem jaki to płyn co mam zrobić i jak go uzupełnić mój skuter to Aprilia Rally 50.

bioly9012

Nie jestem pewny, ale to może być płyn hamulcowy i go się uzupełnia jak u mnie z przodu skutera na kierownicy(Na lewo od prawego lusterka). Z tym tłokiem to nie wiem, próbowałeś go wsadzić?

Poczekaj na opinie lepiej doświadczonych

Próbowałem go włożyć ale bardzo ciężko wchodzi.

Z tym tłokiem to nie wiem. A jak z tym pojemnikiem do wlewania płynu hamulcowego? Masz taki? Na kierownicy. Takie coś prostokątne czarne z 4 śrubkami ;), bynajmniej u mnie tak jest. Wtedy będziesz wiedział jak uzupełnić ten płyn. Tak mam nadzieje, że to oto chodzi. Z tym tłokiem to nie wiem.

Myślę, że za niedługo ktoś z doświadczeniem lepszym Ci napiszę

wylej do konca płyn hamulcowy. Włóż tłoczek choć bedzie ciezko. docisnij oba do konca. zaloz na tarcze i zamocuj do uchwytu. miedzy tłoczek a tarcze włóz np klucz imbusowy dla zabezpieczenia przed wypadnieciem ponownym. Otwórz zbiorniczek na płyn i wlej płyn DOT 3 lub 4. bedziesz mial jaki dokladnie w instrukcji lub wieczku zbiorniczka na płyn hamulcowy. musisz pamietac otym by ruszac klamka hamulca by nie doszło do zapowietrzenia i by płyn przemiescił się po całym układzie hamulca.

pewnie nacisnąłeś hamulec jak nie miałeś założonego zacisku.

Dzięki spróbuje włożyć ten tłok.

Tłoczek wejdzie normalnie tak jak wyszedł, co prawda z oporem bo tam jest oring gumowy i pewien opór stawia i trzeba użyć siły żeby go wcisnąć, na wierzch na wciśniety tłoczek idzie jeszcze pewnie gumowa taka osłonka chroniąca przed brudem itp.Jak wszystko złożysz i zacisk będziesz już miał z klockami na tarczy wlej nowy płyn i odpowietrz układ, odpowietrznik masz na cylinderku.