Wypadki z udziałem skuterów w Polsce – raport 2012

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Wypadki z udziałem skuterów w Polsce – raport 2012

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe benekpe benekpe 7 lata temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #109575
  Zdjęcie profilowe benekpe
  benekpe
  Użytkownik
  • Postów: 1 620

  W 2012 roku motorowerzyści uczestniczyli w 2 036 wypadkach, a przyczynili się do powstania 903 wypadków, w których zginęło 49 osób, a 985 doznało obrażeń ciała.

  Najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motorowerzystów było:

  niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 318 wypadków,
  nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu – 191 wypadków,
  nieprawidłowy manewr skrętu – 76 wypadków.
  Z analizy wieku sprawców – motorowerzystów wynika, ze największe zagrożenie powodują osoby w grupie wiekowej 15-17 lat, byli oni sprawcami 217 wypadków (24% ogółu wypadków spowodowanych przez tę grupę uczestników ruchu), zginęło w nich 9 osób (18,4%), a 249 zostało rannych (25,3%). Drugą grupą wiekową, stwarzającą duże zagrożenie, jest grupa powyżej 60 lat, wypadki przez nich spowodowane cechują się dużą ofiarochłonnością, prawie w co szóstym wypadku była ofiara śmiertelna. Podobnie jak w przypadku motocyklistów Do wypadków, w których poszkodowani zostali motorowerzyści przyczynili się także inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi.

  Źródło:
  http://www.scigacz.pl/Wypadki,motocyklowe,w,Polsce,raport,2012,20477.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter20130318-Wypadki-motocyklowe-w-Polsce-raport-2012

  Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

  http://motosilesia.com.pl/

  #109582
  Zdjęcie profilowe CEFA
  CEFA
  Użytkownik
  • Postów: 844

  straszne dane
  bez komentarza……….

  4T FOREVER

   
  Czytaj
  REKLAMA

  ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

  Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
  #109594
  Zdjęcie profilowe Dziadek100
  Dziadek100
  Użytkownik
  • Postów: 802

  Dzieje się tak dlatego że ludzie młodzi nie znają przepisów ruchu drogowego.Wjedzie taki delikwent na skrzyżownanie lub rondo i nie wie kto ma pierwszeństwo – to po pierwsze.Po drugie zauważcie koledzy że 90% tematów tego forum i innych to tematy podejmujące temat tuningu.Większość tematów to pytania typu jakie rolki,jaki wariator,jak zrobić porting i jaki cylinder lub gażnik kupić.Mam wrażenie że to jakaś choroba.Póżniej jedzie jeden z drugim 80 km/h,coś wyskoczy,jakaś nieprzewidziana sytuacja i po zawodach niestety.Istnieje również problem ludzi w podeszłym wieku,póki co nikt tego nie kontroluje.Ludzie którzy przekroczyli 60 lat powinni obowiązkowo przechodzić badania lekarskie dla dobra ich samych i innych użytkowników dróg.Mam sąsiada który ma 75 lat który jeżdzi od czasu do czasu samochodem.Na parkingu dzieją są dantejskie sceny,czasami tak komiczne że nic tylko nagrać i wysłać na Youtube.Cud że sąsiad nie spowodował do tej pory żadnego wypadku.Suma sumarum nie powinno być takiej sutuacji aby osoba bez względu na wiek jechała jakim kolwiek pojazdem bez znajmości przepisów o ruchu drogowym,a na dzień dzisiejszy tak niestety nie jest.

  #109602
  Zdjęcie profilowe benekpe
  benekpe
  Użytkownik
  • Postów: 1 620

  Dlatego chyba dobrze, że ustawodawca wprowadził potrzebę posiadania prawa jazdy kat. AM. Przynajmniej ktoś, kto zaliczy taki kurs i egzamin, będzie miał świadomość jak bezpiecznie stać się uczestnikiem ruchu drogowego. Do niedawna to była czysta partyzantka…

  Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

  http://motosilesia.com.pl/

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie