Wypadek karta motorowerowa

Cześć ostatnio miałem wypadek [Sam straciłem panowanie i uderzyłem w drzewo skuter do kasacji po przyjeździe policji gdy zapytali mnie czy posiadam uprawnienia powiedziałem że tak w 2012 roku zdawałem karte motorowerową dostałem mandat za spowodowanie wypadku [Byłem jedyny poszkodowany] i za brak uprawnień na kierowanie motorowerami. Jak to jest z ta kartą motorowerową. czy straciłem uprawnienia po przedawnieniu się karty ? ? Dzięki za odpowiedz Pozdrawiam.

tak, karte motorowerową należało wymienić na prawo jazdy AM w odpowiednim czasie. Inaczej uprawnienia przepadają.

Gov.pl
Kto może wymienić
Każdy, kto ma taką kartę – nie ma znaczenia, czy jest ważna.

Sprawę można też załatwić przez pełnomocnika. Dowiedz się w urzędzie, jak to zrobić.

Mógł jeździć do osiągnięcia pełnoletności na karcie. Przed uzyskaniem pełnoletności powinien był wymienić kartę na prawo jazdy. Nie zrobił tego, więc stracił uprawnienia do kierowania. W każdej chwili może bez egzaminu takie prawo jazdy otrzymać, jednak w chwili zdarzenia nie miał wydanego prawa jazdy kat. AM, więc tym samym nie posiadał uprawnień.

fajnie że robisz kopiuj wklej ze strony gov.pl tylko że ty NIE WYMIENIŁEŚ na czas i teraz cię złapali. Wiec złapali cie bez uprawnień.
Twój dokument stracił ważność w chwili kiedy ukończyłeś 18 lat.

czytaj to niżej:

https://www.jednoslad.pl/wymiana-karty-motorowerowej-na-prawo-jazdy-am-faq2-skuterowo-com/

Czyli mogę wymienić tą kartę na kat AM? Raczej prawo nie działa wstecz nie mogą mi odebrać uprawnień na motorowery ponieważ zdawałem kartę w 2012.

Możesz wymienić i będziesz miał prawo jazdy kat. AM. Ale na chwilę obecną uprawnień nie posiadasz.

Co do kwestii działania prawa wstecz nie chcę zabierać głosu. Pamiętasz bezterminowe przeglądy techniczne w motocyklach i motorowerach? Stały się terminowe, mimo, że były rejestrowane wcześniej. Prawa jazdy były bezterminowe i stały się terminowe, mimo, że były wydane wcześniej.

Wypadek chyba nie miał wpływu na zakaz prowadzenia pojazdów ?

Dostałem również mandat na którym jest napisane 6pkt karnych czy po wydaniu kat am będa te punkty na starcie przypisane do kat Am ?

dostałeś mandat za brak dokumentu (chyba 50zł) czy za brak uprawnień (czyli 300-500 w zalezności czy właściwych czy jakichkolwiek)?

I o jakim zakazie prowadzenia pojazdów mówisz? Zaraz się okaże, że temat nadaje się bardziej na forum prawne.

Chodzi mi o to czy jeżeli miałem wypadek czy mogą mi uniemożliwić wymiany karty na kat AM?

nie. chyba że sprawa oprze się o sąd i sąd coś takiego zdecyduje