Wymieniony cylinder na 80 w Peugeot Speedfight

Witam wszystkich bardzo serdecznie w moim skuterze Peugeot Speedfight AC został wymieniony cylinder z 50 na 80. Zakupiony cylinder to:
https://www.jednoslady.sklep.pl/p781,cylinder-tlok-80ccm-do-skuterow-2t-peugeot-buxy-speedake-speedfight-itd.html
Skuter bardzo ciężko pracuje,bardzo wolno rusza,ogólnie bardzo muli.Tłumik strasznie się grzeje,wcześniej grzał się tak po 30km jazdy a teraz po 4km. Skuter osiągał prędkość 80km/h po czym osłabł po kilku latach do 70 i właśnie dlatego przeprowadzana była renowacja. Ogólnie wymienione zostały tylko te części które były w zestawie.Podczas jazdy tak jakby się dusił i nie chciał jechać szybciej choć wiem że na początku trzeba jeździć bardzo powoli. Czytałem,że trzeba wymienić też dyszę lub od razu cały gaźnik lecz nie wiem na jaki wymienić,o jakich wymiarach zarówno dysza jak i gaźnik ;/ Podpowie ktoś co trzeba zrobić,co jeszcze wymienić i ewentualnie na jakie? A może skuter wymaga jeszcze czasu i wszystko się ustabilizuje?
PS w gaźniku paliwo zostało ustawione na maxa, czy to dobry ruch?
Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc.

ruch dobry ale może nie wystarczający
wydech się grzeje bo mieszanka jest za uboga w paliwo i temperatura spalania jest zbyt wysoka.
druga sprawa - to taka że jakość tego cylindra za 90zl nawet się nie zbliża do tego co miałes seryjnie wiec na początku z takim cylinderem nalezy się obchodzić jak z jajkiem. A ty go od początku przegrzewasz. Jest szansa że nawet już jest po sprawie bo tu wiele nie trzeba.
Gaźnik do cylindrów 70-80cm to przyzwoicie jest mieć 17mm a w lepszych nawet 19mm. Dysza doświadczalnie pewnie coś z przedziału 75-90. No i jeżeli masz jakieś restrykcje na filtrze powietrza to należy je zdjąć. Taki cylinder o 60% większej pojemności potrzebuje i więcej powietrza i więcej paliwa.

Pytanie czy to na pewno jest 80. Jaki masz gaźnik ? Ja w 70 CC mam 16 mm i dysze 75. Iglica powinna być optymalnie. Czyli na środku. Na gaźniku 17,5 i dyszy 95 chodził mi super ale jedynie na stozku ale hałas ogromny tak że został 16 mm. Mam do sprzedania prawie nowy motoforce 17,5 mm z ssaniem i stożkiem. 200 zł. Dałem za wszystko 300 na Mielochu.