Wymiana zużytych pierścieni w skuterku

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #226599 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

W przypadku gdy nasz silnik okres świetności ma już dawno za sobą przydałby się mały remont. Pokażę jak wymienić pierścienie tłokowe w Seri i co należy zrobić aby pasowały i nie uszkodzić silnika.
    ➡ Na początku należy wymyć cylinder i jego okolice wodą pod ciśnieniem i spuścić płyn chłodzący z układu

➡ Wykręcamy czujnik temperatury i zaczynamy odkręcać powoli 4 śruby cylindra powoli każdą po trochę po przekątnej.

➡ Po odkręceniu szpilek i ściągnięciu głowicy powinno to wyglądać tak

➡ Zdejmujemy cylinder.

➡ Wyjmujemy zabezpieczenie sworznia ja wyjąłem je za pomocą długiego noża ale trzeba uważać żeby nie wpadło na do środka

➡ Wysuwamy sworzeń. Do jego wysunięciu użyłem szpilki cylindra

➡ Wyciągamy stare łożysko igiełkowe zastąpimy je nowym łożyskiem

➡ Bierzemy teraz płaski pilnik pierścień cylinder szczelinomierz i piłujemy pierścienie na zamkach do momentu aż szczelina na zamkach po włożeniu pierścienia do cylindra wyniesię 0.15-0.20mm. Ten zabieg wykonujemy tylko w przypadku gdy pierścienie są za duże

➡ Chodzi o tą szczelinę która jest na zdjęciu poniżej ale pokazuje szczelinę na zużytym pierścieniu

➡ Gdy przypiłujemy już pierścienie można przystąpić do ponownego montażu w tym celu oliwimy nowe łożysko igiełkowe

➡ Wkładamy naoliwione łożysko w główkę korbowodu

➡ Bierzemy tłok do ręki i wsuwamy ponownie sworzeń tak jak na zdjęciu poniżej

➡ Nakładamy tłok na korbowód i wyczuwamy sworzniem wsuwając go otwór w łożysku igiełkowym

➡ Zakładamy zabezpieczenie sworznia są różne metody byle nie uszkodzić zabezpieczenia oraz żeby nie wpadło do skrzyni korbowej. Ważne alby zabezpieczenie sworznia wskoczyło w rowek w tłoku bo inaczej wypadnie.

➡ Oliwimy tłok i pierścienie a następnie je zakładamy na tłok

➡ Oliwimy cylinder

➡ Naprowadzamy pierścienie na zamki w tłoku i ściskamy je a następnie nakładamy na tłok cylinder

➡ Wsadzamy sprężynę termostatu i termostat na swoje miejsce a następnie przytrzymując sprężynę by się nie przewróciła nakładamy na cylinder głowicę

➡ przytrzymując sprężynę by się nie przewróciła nakładamy na cylinder głowicę

➡ szpilki

➡ Wsadzamy 4 śruby cylindra i wkręcamy je palcami nasadką grzechotki technika dowolna byle nie zniszczyć łba

➡ Teraz bierzemy grzechotkę z nasadką 10mm i dokręcamy każdą śrub z umiarem po przekątnej

➡ Teraz należy wszystko dokładnie poskładać i dokonać pierwszego odpalenia. Podczas pierwszego odpalenia nie bawić się gazem niech silnik pochodzi na wolnych obrotach z 5 min.

Myślę że warto podkleić / wrona

#226600 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

Bardzo dobry poradnik … nie jednemu się przyda .. szczegółowy i w ogóle
    Dobra Robota 🙄

#226601 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

juz ci mowilem przemas. Zaje.bisty poradnik 🙂
    Widze ze wrona podkleil 🙂 i ladnie bo należy się 🙂

#226602 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

no eleganco , ale czemu nie uszczelniłeś cylka tylko dałeś nowa uszczelke ? ja tam zawsze daje uszczelke i silikon taki czerwony wysoko temperaturowy

#226603 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

Eeee no 😉
    Luuuux 🙂
    Ogólnie można to też zastosować (poradnik) do wymiany cylindra, tłoka 🙂

#226604 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

mr.Jeremy napisał:

no eleganco , ale czemu nie uszczelniłeś cylka tylko dałeś nowa uszczelke ? ja tam zawsze daje uszczelke i silikon taki czerwony wysoko temperaturowy

Przy nowej uszczelce nie ma konieczności uszczelniania czy fabryka wali sylikon pomiędzy cylinder a kartery? Nowa uszczelka w 100% wystarcza

#226605 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

kolego czemu ci się szpilki wykręciły zamiast nakrętek ? ^^ tak dla rady .. jak się będzie tak ciagle szpilka odkrecać od bloku może to osłabić blok i do jej wyrwania ,, wiec na szpilki kręcimy klejem a nakrętki kluczem dynamometrycznym .. ^^
    ot moja mała uwaga 😀 reszta malina :))

#226606 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

Taka informacja odemnie w Peugeot-cie są szpilki typu śruby więc dobrze się wykręciły. A na Peugeocie pokazana jest wymiana pierścieni

#226607 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

w kazdym skuterze sa szpilki typu śruby :)) ale niech ci będzie 🙂
    Pozdroo, i gratz za dobry artykuł

#226608 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

No przyjrzyj się tym szpilkom czy widzisz tu na tych szpilkach nakrętkiż Zresztą zapytaj się Danielsona jakie są szpile w pugu

#226609 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

Daj foto z góry tych szpilek, wtedy będzie można stwierdzić czy to nakrętki.

#226610 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

w pugu sa takie dluuuugie śruby 🙂 chcecie mogę wam dac foto ich bo mam na polce. A np w tph (p/g) mialem normalnie wkrecone w karter szpilki i wsuwalo się cyl i nakretki same 🙂

#226611 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

Macie foto szpilkie znalazłem jedną w domu. Sorry za jakość ale szybko telefonem robione

#226612 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

Na przyszłość – przy robieniu zdjęć z bliska – włącz funkcję MAKRO ! 🙂

#226613 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

RudY napisał:

włącz funkcję MAKRO !

Przemas92 napisał:

Sorry za jakość ale szybko telefonem robione

moze nie ma

#226614 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

No i teraz to pokazuje że to cała szpila.

#226615 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

sorry za watpliwości ^^ ale robiłem pługa kiedyś i najprawdopodobniej miał szpilki zmienione bo były kartery nowe i szpilki nie typu śruby ale zwykłe .. pewnie z obawy o kolejne uszkodzenia karterów 🙂

#226616 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

Bo pug to w ogóle ma gwinty szpilek m6 nie jak większość skuterów m7.

#226617 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

Ale po zmianie pierścieni to już nie będzie to samo gdyż tuleja nie będzie miała już tego wzoru do ścierania pierścieni… 🙂

#226618 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

głupie pytanie powiedzcie mi tylko jak ściągnać zawleczke sworznia tłoka

#226619 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

nawet nożem powinno się dać.

#226620 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

specjalnymi obcążkami

#226621 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

ale nie wszystkie są tak zagięte jak na tym zdjęciu i już trzeba jakimś nożem czy czymś wyciągnąć.

#226622 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

tam przecież jest na tłoku koło sworznia takie wytłoczenie w które się wsuwa coś małego podważa zabezpieczenie i wyskakuje. bez jaj to oczywiste i widać xd
    Ja zawsze małym płaskim śrubokrętem wyciągałem, założyć gorzej jest te zabezpieczenia w kształcie C

#226623 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 520
    • 89 862Postów:

no ja własnie mam w kształcie C, ale myślałem ze tam jakoś to trzebe obrócic jakaś technika ale przyjżałem się temu , wziąłem te kombinerki od ,,segiera” i poszło elgandzko 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Wymiana zużytych pierścieni w skuterku
Twoje informacje:

Back to top button