Wymiana żarówki KAC 125 2017r

Witam. Kupiłem Kymco Agility City 125. Skuter nowy bez przebiegu. Wszystko z nim ok mimo zakupu na odległość. Zauważyłem jednak iż nie działa mi oświetlenie na tył. Kupiłem żarówkę odkręciłem śruby na kloszu ale nie umiem zdjąć lampy mocno trzyma. Nie bardzo wiem jak się tam dobrać a nie chcę czegoś połamać. Możecie mi jakoś pomóc? Może jest gdzieś poradnik jak to zrobić? Dziękuję

jak znam życie wyciaga sie wanne spod siedzenia i wtedy jest dostęp od tyłu do lampy - jak nie ma od spodu, od koła

Co prawda w swoim jeszcze nie wymieniałam, ale według manuala wykręca się tylko śruby w kloszu:
https://www.manualslib.com/manual/869243/Kymco-Agility-City-125.html?page=180#manual
Wuja69 kiedyś pisał, że “uszczelka się mocno przykleiła do klosza” i trza było użyć siły, żeby toto wyjąć :wink:

o faktycznie. miło że tak na reke poszli użytkownikom.

No to zrobiłem czyli odkręciłem te 6 śrub. Jednak ciekawi mnie czy gdzieś coś jeszcze trzyma np jakiś plastikowy klin i nie chcę go wyłamać. Tu to wygląda na prostą sprawę jednak nie wiem czy ciągnąć lampę na siłę do siebie czy czymś podważyć. Lipnie to opisane dla noobów jak ja :slight_smile: Dzięki za ten manual i dotychczasowe odpowiedzi.

No dobra sprawdziłam, po odkręceniu tych 6-ciu śrub faktycznie trzyma mocno, trzeba odkręcić 3 śruby pod lampą, a żeby z kolei je wykręcić trzeba odkręcić błotnik (2 śruby na zewnątrz, 3 pod spodem) i voilà - klosz wychodzi bez problemu:)

O dzięki Dobry Człowieku. Jutro spróbuję. Przyda się to info pewnie jeszcze komuś. Dzięki

Kobieta też Człowiek (?) w dodatku… Dobry (?!) :wink:
Nie za ma co .

A zapytam jeszcze przy okazji żeby nie zakładać nowego tematu czy blokada na tarcze Abus Granit Detecto X-Plus 8077 pasuje do KAC 125? Czy warto kupić?

Używałem tańszej blokady z alarmem:
https://allegro.pl/oferta/xena-blokada-z-alarmem-120db-motocykl-atv-6838813134?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_części_i_akcesoria_motocyklowe&ev_adgr=Części+i+akcesoria+motocyklowe&gclid=CjwKEAjwlujnBRDl2teOp_veulQSJAC5bHgtRoPOBhHgZM2W0oJTIHCTo3xzGwqgSs7TZBrq6ruCcxoCdVPw_wcB
Opinia?
Denerwowała mnie, bo się alarm potrafił uruchomić od podmuchu wiatru, więc finalnie wyjmowałem z niej baterię i działała tylko jako mechaniczne zabezpieczenie.
Druga opinia…?
Mało się raz nie wywaliłem ruszając spod sklepu - zapomniałem zdjąć z tarczy.
W zasadzie nie używałem, ale też parkowałem sprzęty w domu w garażu podziemnym i w pracy w garażu podziemnym. W “dzikim polu” zostawały sporadycznie i na bardzo krótko, więc uznaję zakup za przeinwestowanie :slight_smile: