Wymiana żarówki Inca street

Cos banalnego :)

przepaliła mi sie lewa żarówka mijania - chciałbym ja wymienic i nie wiem jak ja wyjac bez rozkrecania połowy plastików - czy ktoś moze to robił ?
Prośba o pomoc

PS ilu trzeba forumowiczów do wymiany żarówki ;)

Hej. Niestety bez rozkręcania plasików się nie da.

u mnie trzeba było rozkręcić plasti koło stacyjki. Górną częć tunelu, podłogi 8)

To jest proste, mam podobny skuter od 2 lat. 1 plastik to nawet nie 5 min. ;p

Wiec tak.

Zdjąłem przednia maskownice (6 śrub) cosmnie tknęło i rozłączyłem kostke - podłączyłem całość pod prostownik i okazało sie ze wszystko swieci. zbadąłem wiec prądy w kostce swiateł i okazało się że nie ma wogole napiecia na krótkie światła. Idac tym tropem wymontowałem i rozebrałem przełacznik długie/krótkie. Okazło sie ze styk sie przypalił i nie łaczyło :).

Przy okazji odkryłem ciekawostke - inca podaje ze żarówka przednich swiateł ma 18/18W - w rzeczywistości zarówka ma 35/35W :)
Nie sa połaczone szeregowo - sprawdziłem to

Czyli jakie zarowki posiada inca street ?

SWiatla drogowe to H4 czy h7 ?

A czy tam są światła dzielone, że jedno lustro i żarówka są dostosowane do mijania, a drugie lustro i żarówka do drogowych? Bo z tego co widzę to oba światła świecą jednocześnie. Zgaduję, że ani H4 ani H7, pewnie zwykłe BA-20d. Na samochodowe to niektórzy sobie przeróbki robią, w Roxach itd.

hiroshima Jest jedna zarówka i klosz do niej. Podczas przelaczenia na drogowe zarowka zaczyna bardziej swiecic.

Drugie lustro jest do postojowych.

drogowe i mijania sa na jednej zarowce.

Panowie do inci streeta idzie zastosować żarówki HS1 nie mylić z H4. Wyglądają identycznie budową i wtykiem czyt. wyjsciami bolca ale HS1 ma moc 35/35W a H4 zaczynają się od 45/50W. Sam juz zrobiłem dodatkowo instalacje sobie i żarówki działają rewelacyjnie

a to sie zgadza że orginalne zarówki to BA-20d z mocą 35/35W

dopesc wiem, że te u góry to postojówki. Chodziło mi czy lampy są podzielone jak w motocyklach, że lewa drogowe a prawa mijania, ale jak widać są obie takie same ;).

KrzysiekP napisał:

Panowie do inci streeta idzie zastosować żarówki HS1 nie mylić z H4. Wyglądają identycznie budową i wtykiem czyt. wyjsciami bolca ale HS1 ma moc 35/35W a H4 zaczynają się od 45/50W. Sam juz zrobiłem dodatkowo instalacje sobie i żarówki działają rewelacyjnie

Krzysiek a co zrobiles z instalacja ? Jezdzisz na h4 ? Lepiej swieca ?

Panowie BA20D to ta zarówka

http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1242&products_id=1546&osCsid=8800742982fed2067a6ba2ea3073fbd4

A w inca street gwint mam taki w tej zarowce

http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1242&products_id=3890&osCsid=8800742982fed2067a6ba2ea3073fbd4

hiroshi lampy nie sa podzielone w streetce tak jak w motorach tzn swieca obie jednoczesnie stad pasują HS1. Dopecs tak jezdze teraz na HS1 i jest ogromna róznica

Dopesc napisał:

KrzysiekP napisał:
Panowie do inci streeta idzie zastosować żarówki HS1 nie mylić z H4. Wyglądają identycznie budową i wtykiem czyt. wyjsciami bolca ale HS1 ma moc 35/35W a H4 zaczynają się od 45/50W. Sam juz zrobiłem dodatkowo instalacje sobie i żarówki działają rewelacyjnie

Krzysiek a co zrobiles z instalacja ? Jezdzisz na h4 ? Lepiej swieca ?
Panowie BA20D to ta zarówka
http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1242&products_id=1546&osCsid=8800742982fed2067a6ba2ea3073fbd4
A w inca street gwint mam taki w tej zarowce
http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1242&products_id=3890&osCsid=8800742982fed2067a6ba2ea3073fbd4

Tą drugą żarówkę co podałeś w linku polecam,sam na niej jeżdżę.

Jeżeli nie świeci na krótkich np a na długich świeci może być też spalone jedno włókno żarówki.

Ryglos wiesz jak to szybko sprawdzić? masz wstawione HS1?

jesli masz HS1 to sprawdz czy jak zamienisz kable na przemian dlugie z krotkimi lub wypnij jeden i drugi i zacnij dotykac koncowek zarowki najpierw krotkie a potem dlugie.

Mi wszystkie zarowki swieca. Pytam bo chcialem wymienic na jakies mocniejsze.

Dostalem zarowki H4 i widzialem ze gwint jest taki sam,ale nie wiedzialem czy pasuja do Inca Street.

Dopesc wielkością pasują le jak masz 45/50W czyli typowe h4 choć one sa nasłabsze z serii to mogą być za mocne pod nasz klosze. ja wstawiłem typowo hs1 ktore sa przenaczone do motycykli i skuterów. Własnie HS1 mają 35/35W mocy

Dziekuje Krzysiu za za pomoc. Dobrze ze spytalem bo mialem juz rozmontowac skuter by instalowac H4 . :oops: