Wymiana tłumnika.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Wymiana tłumnika.

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe DooOminO DooOminO 8 lata temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #87177 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe yankes2212
  yankes2212
  Użytkownik
  • Postów: 19

  Witam. Zastanawiam się ostatnio nad zakupem i wymianą wydechu seryjnego na sportowy. Tylko jest mały problem. Szukałem podobnych tematów na forum jak i google, niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Mianowicie, od seryjnego wydechu na kolanku odchodzi mi rurka na której jest wężyk idący pod zbiornik oleju ( skuter 2T ) I jest tam właśnie nie wiem co, od tego idzie rurka, później rozdziela sie na 2 i jedna idzie do gaźnika a druga w przewód paliwowy ( od zbiornika, za filtrem jest jeszcze coś ). I nie wiem po 1 co to jest za co to odpowiada i czy można to usunąć, bo w sportowym wydechu tej rurki nie ma. Bardzo prosze o odp. Może jeszcze zrobie zdj. jeśli będzie trzeba.

  #87186 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  Możesz sobie kupić sportowy TŁUMIK tylko musisz zwrócić uwagę na jego charakterystykę – przy jakich obrotach osiąga rezonans – czyli dobrać go do cylindra. Na tym akurat się nie znam więc niech wypowie się ktoś bardziej obeznany w temacie.

  Te rurki to tak zwany OES czyli system dopalania spalin. Po wymianie TŁUMIKA musisz zaślepić rurkę idącą od tego czegoś do gaźnika i drugą, biegnącą do obudowy filtra powietrza. I to czymś konkretnym i wodoodpornym. Ja użyłem Poxipolu.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #87194 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe yankes2212
  yankes2212
  Użytkownik
  • Postów: 19

  Tylko że żadna rurka nie idzie mi do filtra powietrza, tylko w wężyk od zbiornika jest wpięte coś i ta 2 rurka idzie właśnie do tego.

  #87206 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe barteklodz
  barteklodz
  Użytkownik
  • Postów: 783

  to zaślep
  tłumik musi być pod seryjny cylinder (49cc), do tego jeszcze potrzebujesz innych rolek do wario, sprężynek do sprzęgła oraz kilka dysz głównych do wyregulowania gaźnika (albo większy gaźnik jest seryjny jest 12mm)

  Kymco B&W 170
  #87213 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe DooOminO
  DooOminO
  Użytkownik
  • Postów: 1 610

  laser x-pro pod 50 ccm bedzie ok

  .. Bez polskich znak’o’w .
   
  Czytaj
  REKLAMA

  KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

  Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Wymiana tłumnika.
Informacje o Tobie: