Wymiana rolek

Mam pytanie mój piaggio nrg rozpedza się do 50 km/h prawie z miejsca poźniej do 65 km/h trochę muli i poźniej znowu trochę przyspiesza czy jakbym wymienić rolki to by cos się zmienilo. Dodam jeszcze że v-max to 90 km/h.

jakbył dać lekkie rolki to był miał szybsze przyśpieszenie a cięższe to lepszy v-max

PytaNiowy napisał:

jakbył dać lekkie rolki to był miał szybsze przyśpieszenie a cięższe to lepszy v-max

To jest tylko teoria. Wcale tak nie musi byc. Nieraz jest tak ze jak się da lżejsze rolki to przyspieszenie się polepszy i v-max nie spadnie albo będzie wiekszy. Jak dasz za ciezkie rolki to skuter niebędzie wogule jechal i będzie i kijowe przyspieszenie i v-max. A jak dasz za lekkie to skuter będzie krecil za wysokie obroty i będzie podobnie jak w przypadku za ciezkich rolek.

Dzięki za rade siwy zmieńie rolki i zobacze jak będzie przyspieszaż

zobacz w jakim stanie sa rolki dopiero potem kupuj…

Ja wymieniłem wariator bo miałem muła na seryjnym (od 0 do 50km/h) po założeniu tłumika :smiley: Teraz przyspiesza od zera do 80km/h bez luk, ciągnie cały czas i jak popiżujesz skurta na dłuższej prostej to wyciągnie ok 89km/h

Sprawdź stan swojego wariatora czy nie ma przebarwieś? oraz czy w miejscu gdzie poruszają się rolki nie ma g??bszych rys

ma jeszcze ktoś jakieś pomysły co to moze był wykluczając rolki

Może sprężyna ale ja obstawiam na 99% ze to rolki bo jak ja wsadziłem 7,5 do malagi to też tak miałem a po zmianie na 4,7 od razu było lepiej;p

Podobno rolki nie maja tak duzego wplywu na v-max. jak na obroty silnika. na lzejszych rolkach skuter będzie sybciej przyspieszal bo będzie mial wyzsze obroty. Zas ciezkie przy mniejszych obrotach chodza przy mniejszych. A wiec przy v-maxie roznia się tylko obroty silnika. Jak źle powiedzialem to niech ktos mnie zprostuje.