Wymiana opon w Toros El Diablo

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    hades1988
    Użytkownik
    • 17
    • 229Postów:

Witam. Mam toros el diablo. Z tylnego kola ucieka mi powietrze nie dużo ale co jakieś 2-3 dni muszę dopompowywać. Pierwsze pytanie: Koło dętkowe czy nie? Drugie: Jaka może być tego przyczyna? wentyl raczej oki nie przepuszcza. Chciałbym się dowiedzieć na jakie opony wymienić te standardowe na 11 cali czy 12? I czy lepiej samemu czy w serwisie? Jeśli samemu to prosił bym od A do Z jak to zrobić? Jeżdżę dość często w dwie osoby i dlatego chciałbym wymienić na większe bo teraz to ciężko nawet przez próg zwalniający przejechać we dwóch…

Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

12 calowe opony na 10 calowych obręczach? Samemu bez odpowiednich narzędzi bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz, więc sugeruje udać się do serwisu.

hades1988
    Użytkownik
    • 17
    • 229Postów:

Czytalem artykul Bonzo o wielkosci opon a predkosci i pisze ze sookojnie wejda 100/90/10. Orjentuje sie ktos jaki to moze byc koszt(nowe opony + robocizna w serwisie) A z tym uchodzacym powietrzem to co moze byc przyczyną, bo to najbardziej teraz mnie irytuje.

Bonzo
    Uczestnik
    • 3
    • 135Postów:

Wszystkich kogo znam a mają Torosa, trawi ten sam problem z uciekającym powietrzem (mnie też).
    Dlaczego to powietrze ucieka – gość, który montował opony do felg powinien zawisnąć za swoje ja… Środek uszczelniająco/klejący jest nałożony tylko na jeden rant opony. Trzeba poprosić u wulkanizatora aby pacnół pędzelkiem po suchym rancie i będzie git. Jak spuścisz powietrze lub samo zejdzie 🙂 sam zobaczysz, który rant opony nie jest przyklejony do felgi.

Co do zmiany. Zmień tylko opony nie koła (czyli zostajesz przy 10 calach).
    100/90/10 to max, skuter powinien się „podnieść” o 2 cm.

hades1988
    Użytkownik
    • 17
    • 229Postów:

Wiem ze felge zostawiam tylko opone zmieniam. Czyli musze isc do wulkanizacji i tam zapytac sie czy da rade sciagnac opone 10 i na nowo ja nasmarowac? naszczescie w łysomicach jest dosc dobra wulkanizacja i mysle ze dadza rade. Czytalem na forum ze to zlotowkowe sprawy? bo z sama wymiana to i tak musze poczekac do nastepnego miesiaca, bede mogl wydac okolo 300zl na dwie opony czyli kupie juz w miare dobre?

hades1988
    Użytkownik
    • 17
    • 229Postów:

Bylem w wulkanizacji. Opony z felgi mi nie sciagali bo jak wlozyl cala opone do wody to nie bylo zadnych bombelkow nawet najmniejszych przy feldze. Zato znalezlismy gwozdz wbity heh nawet go wczesniej nie zauwazylem jak sie przygladalem… naprawil i po sprawie. robocizna 20 zl w tym na miejscu sciagal kolo i od razu popsikal tam wewnatrz wd40 jak poprosilem aby to zrobil. za miesiac pojade do nich wymienic opony.

Bonzo
    Uczestnik
    • 3
    • 135Postów:

No widzisz twojego torosa składały inne ręce 😀 A przy okazji pozbyłeś się gwoździka.

hades1988
    Użytkownik
    • 17
    • 229Postów:

Heh to nie był gwoździk a gwoźdź długości małego palca u dłoni.
    Bonzo a jakie byś polecił opony jedna do 150zł?

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

może jakiegoś micheaela ? (nie wiem jak to się pisze, ale wszyscy wiemy ocb)

hades1988
    Użytkownik
    • 17
    • 229Postów:
    hades1988
    Użytkownik
    • 17
    • 229Postów:
    Bonzo
    Uczestnik
    • 3
    • 135Postów:

Szczerze to poleciłbym – jak najtańsze.

hades1988
    Użytkownik
    • 17
    • 229Postów:

Czemu najtańsze, wiem ze najdroższe nie znaczy najlepsze ale te są w miarę dobrej cenie? i czy ma znaczenie czy musi pisać ze na tył czy na przód?

Gary4
    Użytkownik
    • 9
    • 82Postów:
    patryk2152
    Użytkownik
    • 7
    • 59Postów:
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button