Wymiana oleju w trakcie okresu docierania – CB125F

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Wymiana oleju w trakcie okresu docierania – CB125F

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe LuK444Sz
    LuK444Sz
    Użytkownik

Siema Wszystkim,

Mam pytanie odnośnie wymiany oleju silnikowego w trakcie okresu docierania w Hondzie CB125F. Kupiłem nowy motocykl jakieś 2 tygodnie temu. Instrukcja obsługi zaleca w trakcie okresu docierania jazdę zachowawczą, nie odkręcanie manetki w maksymalne położenie i jazdę ze zmiennymi obrotami. Wymiana oleju silnikowego zalecana jest po 1000 km. Przez ten czas silnik pracuje podobno na jakimś innym oleju, żeby skrócić czas docierania. Według instrukcji okres docierania wynosi około 500 km.
    Na chwilę obecną przejechałem jakieś 130 km. W trakcie kontroli poziomu oleju zauważyłem na bagnecie opiłek metalu.
    Moje pytanie do Was brzmi, czy wstrzymać się z tą wymianą oleju (w końcu po coś jest filtr), czy wymieniać teraz na własną rękę? Jeżeli tak to jaki olej będzie odpowiedni? Czy już taki jaki zaleca producent, czy jeszcze wlać coś gorszego na czas docierania?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeździj dalej spokojnie.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie