Wymiana Oleju w skuterze 4T

Witam i mam pytanie czy gdy będę wymieniać olej silnikowy wraz z nim wymienić ten w przekładni ? Oraz gdy zatankowałem do pełna ale wskazówka ani drgneła stoi na granicy rezerwy a bak pełny wina pływaka ? model skutera toros f16

możesz wymienić olej przekładniowy z tym silnika z tym że to różne oleje i różnych miejscach.
drugie to zapewne wina pływaka - tzn od niego trzeba zacząć szukać przyczyn

A czytałem też że niektórzy leją taki sam do przekładni jak ten w silniku czylo 10w 40 ile w tym prawdy i czy sie oplaca ? czy lepiej kupic do silnika 10w 40 a do przkladni 85w/90

nieświadomi ludzie robią różne dziwne rzeczy i nawet im to czasem uchodzi na sucho - bez przykrych następstw. Ale bym sie tym nie sugerował.

Kup do przekładni Hipol będziesz miał na kilka wymian , a koszt śmieszny.

dobra dzięki do silnika kupie 10w 40 a do przkladni 85w/90 dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Dobra zakupione castrol i mobil chyba nie musi na nim pisać że to jest do skuterów 4t?

bo kupiłem w sklepie samochodowym bo nigdzie indziej nie mieli

Nie nie musi być napisane że do skutera.

Dobrze by było gdyby to jednak był do skuterów 4T. Zwykły olej silnikowy (do aut osobowych) nie ma takich właściwości jak motocyklowy.

Dobra wymieniłem na motocyklowy na wszelki wypadek dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam