Wymiana oleju w nowym skutzerze

Tagi: ,

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Lars16
    Uczestnik

Witam. Mam takie pytanie. Co jaki czas czy co ile km należy wymieniać olej silnikowy w nowym skuterze. Czy koniecznie trzeba wymienić po przejechaniu 300km?

Wombat
    Moderator

nie trzeba ale warto. zwłaszcza w mniej dokładnie wykonanych konstrukcjach gdzie ryzyko że bedzie dużo materiału pierścieni i cylindra w oleju w poczatkowym okresie eksploatacji jest większe – znaczy się chińczyki.
    To zależy jaki skuter (zalecenia producenta) jaki sposób eksploatacji i po jakich drogach brykasz.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Lars16
    Uczestnik

Tak jest to chińczyk Speedy s50. Jest nowy. Ma przejechane 500km. Częściej jeżdże po drogach asfaltowych. Staram się unikać dróg gruntowych. Poza tym chciałbym też dopytać o filtr powietrza-kiedy go wymienić i czy wystarczy raz na jakiś czas go przeczyścić.

Thomson
    Uczestnik

Teraz przyoszczędzisz 25zł na oleju, a później będziesz płakać że musisz zrobić remont silnika za 400zł 😀

ixion
    Uczestnik

Osobiście bardzo resrtykcyjnie podchodzę do wymiany oleju i filtra oleju lub jego wyczyszczenia, mam silnik 4T wiec według zaleceń wymieniłem po 500km, następna wymiana i przegląd mogę zrobić po 2000km, ale tylko jeśli skuter nie pracuje w ciężkich warunkach, jak np kurierzy, czy dostawcy pizzy, wczoraj skończyłem docieranie silnika, mam przejechane 1000km i olej wymienie mimo tego że nie muszę.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button