Wymiana oleju silnikowego – Aprilia Atlantic 125

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Wymiana oleju silnikowego – Aprilia Atlantic 125

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 4 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Atantic
    Użytkownik

Witam. Chcę wymienić olej w swojej Aprilii i nie wiem jaki wybrać. Jaki olej lejecie do swoich skuterów? Proszę o podpowiedź.

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Są dwie szkoły – falenicka i otwocka.
    Jedna mówi – lej taki olej, jaki zaleca producent silnika/skutera i nie kombinuj…
    Druga mówi – wszystkie oleje to jeden ch…, byleby specyfikacja (lepkość) się zgadzała z wymogami typu silnika…
    Ja jednak wybieram to pierwsze podejście… ;))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Atantic
    Użytkownik

Zgadzam się z Tobą, ale nie wiem jaki jest zalecany.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

http://www.manualslib.com/manual/363471/Aprilia-Atlantic-125-Manuel-2.html?page=42
    Czyli SAE 5W/40 syntetyk
    Oryginalnie używają ENI

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Atantic
    Użytkownik

Dzięki

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jak się okazuje temat oleju do Atlantica dotyczy teraz i mnie ;p Serwisówka od 200cc też podaje 5W-40. Przy czym należy pamiętać czym de facto są oznaczenia 5W i 40 a czym klasa jakości. Jak się okazuje, może być równie dobrze 10W-40 lub nawet 15W-50 jeśli zachodzi praca w temperaturach -15 lub +50. Serwis MK Moto (który ma dobre opinie z tego co się orientuję) wlał właśnie 15W-50 (dostałem resztkę w butelce od poprzedniego właściciela)

W serwisówce jest informacja dotycząca charakterystyki zalecanej jakości API: „As an alternative to recommended oils, top brand oils meeting or exceeding A.P.I. SJ specifications can be used” czyli oleje od klasy SJ w górę. No oficjalnej polskiej stronie ENI jest SJ:
    http://www.eni-agip.pl/eni-oleje-iride-scooter.html
    Ciekawostka jest taka, że olej który mam ma klasę SL. Patrzyłem nawet na włoską stronę ENI i też mają podane SJ. Przymierzam się właśnie do wymiany oleju i taką zagwozdkę trafiłem.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie