Wymiana oleju silnikowego - Aprilia Atlantic 125

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #189590
  Atantic
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Witam. Chcę wymienić olej w swojej Aprilii i nie wiem jaki wybrać. Jaki olej lejecie do swoich skuterów? Proszę o podpowiedź.

  #189591
  Druid
  Uczestnik
  • Postów: 2 876

  Są dwie szkoły – falenicka i otwocka.
  Jedna mówi – lej taki olej, jaki zaleca producent silnika/skutera i nie kombinuj…
  Druga mówi – wszystkie oleje to jeden ch…, byleby specyfikacja (lepkość) się zgadzała z wymogami typu silnika…
  Ja jednak wybieram to pierwsze podejście… ;))

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #189592
  Atantic
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Zgadzam się z Tobą, ale nie wiem jaki jest zalecany.

  #189593
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 812
  #189595
  Druid
  Uczestnik
  • Postów: 2 876
  #189596
  Atantic
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Dzięki

  #192492
  eadem
  Uczestnik
  • Postów: 2 328

  Jak się okazuje temat oleju do Atlantica dotyczy teraz i mnie ;p Serwisówka od 200cc też podaje 5W-40. Przy czym należy pamiętać czym de facto są oznaczenia 5W i 40 a czym klasa jakości. Jak się okazuje, może być równie dobrze 10W-40 lub nawet 15W-50 jeśli zachodzi praca w temperaturach -15 lub +50. Serwis MK Moto (który ma dobre opinie z tego co się orientuję) wlał właśnie 15W-50 (dostałem resztkę w butelce od poprzedniego właściciela)

  W serwisówce jest informacja dotycząca charakterystyki zalecanej jakości API: „As an alternative to recommended oils, top brand oils meeting or exceeding A.P.I. SJ specifications can be used” czyli oleje od klasy SJ w górę. No oficjalnej polskiej stronie ENI jest SJ:
  http://www.eni-agip.pl/eni-oleje-iride-scooter.html
  Ciekawostka jest taka, że olej który mam ma klasę SL. Patrzyłem nawet na włoską stronę ENI i też mają podane SJ. Przymierzam się właśnie do wymiany oleju i taką zagwozdkę trafiłem.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button