Wymiana oleju przekładniowego

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #60827 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Jestem właśnie w trakcie wymiany oleju z przekładni. Niestety mam problem. Tubka z olejem (150ml) jest za gruba i nie mam jak ją przytkać do otworu w którym leje się olej. Zlałem już stary olej w pudełko po lodach. Pomóżcie szybko bo zaraz mi net zgaśnie.
    Macie jakieś pomysły jak można by było wlać ten olej? (lejka nie posiadam)

#60828 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#60830 Reply
    mxx_rs
    Użytkownik
    • 14

Zakręcić tubkę, uciąć rożek na końcu i w ten sposób Ci się zrobi taki jakby lejek.
    Ewentualnie strzykawka (bez igły bo niepotrzebna)

#60831 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

jesteś genialny! dziękuję! zaraz idę spróbować!

#60839 Reply
    92krystian
    Użytkownik
    • 11

Ja używałem strzykawki.

#60844 Reply
    siwypln
    Użytkownik
    • 23

Strzykawka załatwi sprawę

#60850 Reply
    mxx_rs
    Użytkownik
    • 14

Strzykawki mają to do siebie, że chociaż większości kojarzą się wyłącznie z niemiłymi wizytami u pani z wąsami na obowiązkowym szczepieniu są doskonałym narzędziem w garażu, w domu i pewnie na działce też 🙂

#60870 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

A więc rozciąłem dno i strzykawką malutką wlewałem. Niestety nie pomyślałem, i zapomniałem podłoże wyścielić np. wykładziną. Efekt jest taki, że 14 kostek do wymiany bo plamy po oleju zostały. Ma ktoś jakiś super pomysł jak można zmyć plamy po oleju silnikowym z kostki przed domem?

#60875 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18

Bez urazy ale czy wymiana oleju przekładniowego jest aż tak skomplikowana ? Wielki kłopot jak nalać oleju do przekładni bo tubka jest za duża a przy okazji uwalając kostki brukowe przed domem. Pomyśl trochę następnym razem…

#60878 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

uwalone kostki są po oleju silnikowym ktory wymienialem zaraz po wymianie oleju z przekladni. Wymiana udała się – skuterek nawet lepiej jeździ, ale zaraz po odkręceniu wyskoczyła mi śruba ze spręzynką, która wybrudziła kostki. Lejąc olej do bagnetu też się trochę rozlało. No i olej, który wylatywał do pudełka po lodach, też odpryskiwał. I w taki sposób mam teraz uwalone kostki. Macie jakieś pomysły jak wyczyścić uwalone kostki?

#60892 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Może wykarszerować? U nas w pizzerii tak się czyściło identyczną kostkę po oleju kapiącym z silników samochodów. Pamiętam, że efekt był…

#60893 Reply
    sfdfg
    Uczestnik
    • 2

W moim wątku nikt mi nie odpisuje to napisze tutaj, czy mogę do przekładni mojego forevera 4t wlać olej 85w90 ? Ile go nalać? Pod korek ? Czy jak? Chce to jutro zrobić i mieć już skuter gotowy do użytku.

#60894 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

promienie UV i czas , najtaniej albo środek do bruku i myjka ciśnieniowa

gladki96 napisał:

W moim wątku nikt mi nie odpisuje to napisze tutaj, czy mogę do przekładni mojego forevera 4t wlać olej 85w90 ? Ile go nalać? Pod korek ? Czy jak? Chce to jutro zrobić i mieć już skuter gotowy do użytku.

na przekładni masz wybite ile wchodzi
    olej może być

#60895 Reply
    sfdfg
    Uczestnik
    • 2

ok, dzięki jutro sprawdzę, chodź nie przypominam sobie żebym taką info gdzieś na przekładni miał, ale jeszcze popatrzę.

#60896 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Ja dzisiaj wlałem na przekładnie 85w90 a do silnika 10w40. Do przekładni wchodzi 0,12L – wlałem go po sam korek, a do silnika coś około 0,85L – Wlałem ok 0,80L

#60897 Reply
    nygus
    Użytkownik
    • 7

Oleju z kostki brukowej niczym nie wymyjesz, wiem to z własnego doświadczenie gdy kiedyś z auta leciał mi olej. Karher ci nie nie da, próbowałem 🙂 z wiekiem czasu olej sam zejdzie z nie ale to długo trwa 🙂

#60900 Reply
    sfdfg
    Uczestnik
    • 2

o dzięki koledzy, w silniku już wymieniłem na 10w40 a do przekładni leję chyba 85w90 i już wiem w jakiej ilości ;d bo po dłuższym rozmyślaniu doszedłem do wniosku, że u mnie na przekładni nie jest napisane ile go trzeba. Tak tylko myślę czym go wlać-mam go w litrowej butelce, w domu znalazłem strzykawkę ale malutką=5,5ml, lejek raczej nie wejdzie, jutro zahaczę o aptekę wracając ze szkoły, może będą mieli jakieś duże strzykawki.

#60902 Reply
    sfdfg
    Uczestnik
    • 2

a olej spróbował bym zmyć jakąś benzyną albo czymś w podobie, gdzieś (może w sklepach castorama-nie pamiętam) można kupić takie właśnie płyny do zmywania tego typu zabrudzeń z kostki.

#60909 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Ja wlewałem olej do przekładni strzykawką 2 ml. Trochę długo to trwało, ale się udało

#60912 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

izdebski12 zostaw ten olej… pogoda zrobi Swoje… Możesz przyspieszyć proces właśnie benzyną czy rozpuszczalnikiem (Ja w domu zmywam najcięższe rzeczy eterem naftowym lub nitro, dosłownie zmywa wszystko najczęściej eter naftowy, nawet zaschnięty już klei typu kropelka, ale nie wiem czy można gdzieś kupić, może w jakimś chemicznym sklepie).
    Ale Mi też czasem się ulało gdzieś bokiem kiedyś większa plama i samo zeszło w końcu, deszcz, piach, słońce, śnieg i nie wiem co tam jeszcze zrobiły Swoje i nie ma u Mnie śladu 🙂

Ale nauczka na przyszłość żeby coś podkładać pod skuter 😛 i nie wykładzinę bo i tak przecieknie 😛 w sklepach czy na stacjach benzynowych można spotkać ceraty na stół, lub od mamusi wziąść duży worek na śmieci foliowy 😛 i też idealnie się nada do wymiany olejów 🙂 Ale fakt faktem najlepiej czyścić taki olej od razu po rozlaniu jednak.

Ejjj a tak a pro po czy olej do przekładni może w butelce po jakimś czasie się „zepsuć” i stracić Swoje właściwości, stoi koło 2 lat na dworzu, lato zima… zamknięty i owinięty workiem foliowym który jest zamknięty szczelnie.

#60913 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Wydaje mi się, że ten twój olej co stoi przez 2 lata to już zostałą z niego kupka „zaschniętego błota”

#60914 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

A nawet nie wiem czy coś tam pływa 😀 stoi tak Sobie biedak 😛 pójdę go sprawdzę teraz.
    I tak stwierdziłem że mógłbym jutro wymienić 😛
    Szkoda wyrzucać oleju Motula…

Edit.1
    Jestem w szoku 😀 płynny jest 😛 jutro go rozleje na czymś i zobaczymy jak wygląda 🙂
    Kurcze bo Mój ND jest od roku w kraju a Ja nie wymieniałem oleju z tyłu… a jak popatrzyłem że filtr powietrza jest od nowości jak wyjechał z salonu to może i olej w przekładni nie był wymieniany nie wiadomo ile…

#60928 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

No, Panowie… Cieszcie się, że nie jesteście u mnie. Tu za rozlanie oleju silnikowego lub przekładniowego można spędzić kilka lat w więzieniu. W zasadzie nie można samemu wymieniać oleju ani myć pojazdu.

#60930 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

Kisiu właśnie słyszałem że zagranicą bardzo tego pilnują.

Gdzieś nawet jest tak że jeżeli pojazd zostawi na chodniku czy ulicy parę kropel i udowodnią że to jego to jest nie zły przypał i surowe kary.

#60931 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

W Danii pilnują. nie wiem czy za te krople na chodniku z miski olejowej też ale myślę, że tak… Wybudowane zostało dużo myjni właśnie po to żeby Duńczycy nie myli samochodów na posesjach.

Z kolei policja nie daje tak od razu mandatów przy wykroczenieach i potrafią dać w wielu wypadkach tylko ostrzeżenie.

#60973 Reply
    mermi
    Uczestnik
    • 1

Już jedna kropla oleju silnikowego jest w stanie całkowicie skazić 1000 litrów wody…

#60984 Reply
    nygus
    Użytkownik
    • 7

Od kiedy to olej się psuje? Olej się tylko zużywa panowie …

#60985 Reply
    Maniek_smolarek
    Użytkownik
    • 2

nygus tak spytałem tylko dla pewności. Bo olej został już kiedyś otwarty ale jest teraz szczelnie zamknięty.

Słyszałem że olej w silniku wymienia się co ileś kilometrów lub po jakimś czasie. Ale to w silniku a nie byłem pewny co do oleju otwartego w butelce.

#60986 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

ja nie słyszałem o tym aby olej się jakoś psuł.

#60990 Reply
    nygus
    Użytkownik
    • 7

Olej w silniku jak i w przekładniach wymienia się z tego względu ze się zużywa, nie ma spełnia on swojego zastosowania. Otwarty olej lecz nowy który stoi już parę lat jest cały czas dobry i na pewno się nie zepsuje.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Wymiana oleju przekładniowego
Twoje informacje:

Back to top button