Wymiana oleju - problem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Wymiana oleju - problem

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #244253 Odpowiedź

Anonimowy

Witam,

Jestem w trakcie wymieniania oleju, razem z kurkiem wypadła mi sprężynka i sitko.

Jak ja mam to złożyć ? 😀

Poniżej fotka z przykładowego ułożenia sitka kurka i sprężynki , czy to ma tak wyglądać , czy inaczej kolejność?

Drugie pytanie: czy mogę normalnie przepłukać wodą o sitko sprężynkę i kurek?

#244254 Odpowiedź

Anonimowy

Lepiej przepłucz to benzyną i niech dobrze odparuje. A ta sprężyna wyszła z korkiem czy wyskoczyła jakby była ściśnięta.

Pamiętam jak zmieniałem kiedyś olej w swoim chińczyku i czegoś takiego tam nie było 🙄

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #244255 Odpowiedź

Anonimowy

Wyszła razem z korkiem.

#244256 Odpowiedź

Anonimowy

a wsadź delikatnie jakiś śrubokręt w miejsce korka i zobacz czy się na czymś zatrzyma na głębokości sprężynki, może to musi wejść na swoje miejsce w silniku

#244257 Odpowiedź

Anonimowy

Można wsadzić jakieś 2cm śrubokręta , później jest ścianka :]

Po prawej stronie jest dziurka przez którą olej wylatuje , więc jak tą sprężynkę i sitko ułożyć?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #244258 Odpowiedź

Anonimowy

To sitko powinno się zatrzymać lajtowo bo to jest po to żeby syfy się nie dostały do oleju podczas dolewania lub wymiany.

Sitko wkładaj wgłębieniem do dołu i powinno być dobrze. Później tylko zakręcasz korek ze sprężyną i git 😛

#244259 Odpowiedź

Anonimowy

Czyli wsadzić tak jak jest na zdjęciu?

#244260 Odpowiedź

Anonimowy

Z tego co ja wyczytałem to wyleciało z korka spustowego a nie tego co się olej wlewa

#244261 Odpowiedź

Anonimowy

Sitko wkładaj odwrotnie niż jest na zdjęciu.

#244262 Odpowiedź

Anonimowy

No dokładnie to wyleciało z korka spustowego , przecież nie tego co się wlewa;]

Czy ktoś mógłby potwierdzić to co powiedział kolega wyżej ? – muszę mieć pewność.

Bo coś mi się nie wydaje że to ma być wsadzone odwrotnie.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
Odpowiedz do: Wymiana oleju - problem
Informacje o Tobie: