wymiana łożysk wału i korbowodu .. prosze o pomoc

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) wymiana łożysk wału i korbowodu .. prosze o pomoc

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam potrzebuje wyjść łożyska wału i korbowodu ze starego wału który się zepsuł i przełożyć je do nowego wału (są to łożyska stage6 teflon i mają dopiero 800km przebiegu wiec szkoda by bylo kupowac nowe a łożysko korbowodu to hebo srebrzone przebieg j/w), Czy macie jakieś sposoby na wyjęcie tych łożysk i bez ich uszkodzenia? proszę o szybką pomoc

Anonimowy

Ja sciagałem dwoma śrubokretami, tylko trzeba ostrożnie podważać, żeby nie uszkodzić koszyka łożyska.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Anonimowy

simeringi tak samo?? i te lozysko korbowodu? I jeszce pytanko zamówiłem sobie teraz nowy wał rms racing, przeciwtalerz waria hebo i zastanawiam się czy wałtrzeba jakos docierac??

Anonimowy

Nie, wał się sam ułoży jak trzeba. Nie ma jakiejś specjalnej techniki docierania wału, ew. przy pierwszym odpaleniu niech skuter pochodzi trochę na wolnych obrotach ;). Simeringi to wypchniesz na wylot jakimś patykiem czy coś :P. A łożysko korbowodu górne to chodzi łatwo po sworzniu tłoka ;), nie ma problemów ze zdejmowaniem. Jeśli chodzi o dolne to do takich zabiegów są specjalne maszyny (wał poźniej trzeba wyważać).

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie