Wymiana karty motorowerowej na prawojazdy AM

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Wymiana karty motorowerowej na prawojazdy AM

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe dzokej dzokej 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #114392
    Zdjęcie profilowe pawel74aa
    pawel74aa
    Użytkownik
    • Postów: 77

    Witam mam kartę motorowerową od 2 lat, teraz mam prawie 17 lat, i wiem że można wymienić kartę motorowerową na prawko AM , koszt to okolo 200 zl badania z 80 i wymiana 100 zl,,, a nie o to chciałem zapytac:
    CZY MAJĄC PRAWKO AM, MOGĘ MIEC WIEKSZĄ POJEMNOSC NP 125 ?
    i co będzie jak nie wymienie do 18 roku zycia?

    #114393
    Zdjęcie profilowe skinu44
    skinu44
    Użytkownik
    • Postów: 46

    kartę motorowerową nie musisz wymieniac na prawo jazdu AM możesz na karcie jeździć. A co do AM to tylko obowiązuje do pojemnosci 49cm3.
    Nic sie nie stanie bo masz uprawnienia do motoroweru. Ci co teraz by chcieli robic karte motorowerową to nie zrobią już muszą prawo jazdy robic na skuter AM

    #114394
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy
    • Postów: 2 986

    1. Nie, nie możesz mieć większej pojemności
    2. Teoretycznie tracisz uprawnienia, gdyż karta ma ważność do uzyskania pełnoletności.

     
    Czytaj
    REKLAMA

    Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

    Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    #114399
    Zdjęcie profilowe pawel74aa
    pawel74aa
    Użytkownik
    • Postów: 77

    aha ok dzięki za pomoc

    #114408
    Zdjęcie profilowe dzokej
    dzokej
    Użytkownik
    • Postów: 746

    Definicja motoroweru brzmi

    „motorower – pojazd dwu lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności
    skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4
    kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.”

    Nowa ustawa wygląda następująco:

    Art.117 Najważniejsze zmiany:
    „2. Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, zachowuje ważność do czasu ukończenia przez jej posiadacza 18 roku życia.
    Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej, na prawo jazdy kategorii AM, o ile osoba ma ukończone 14 lat.
    3. Osobę, która przed dniem wejścia w życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje się za uprawnioną do
    kierowania motorowerem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec tej osoby nie stosuje się
    obowiązku uzyskania dokumentu potwierdzającego to uprawnień

    Więc jak widzisz nie możesz jeździć niczym innym jak motorowerem lub quadem lekkim z silnikiem nie przekraczającym 50 ccm

    Pozdrawiam Dżokej i Lewa w Górę
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie