Wymiana karty motorowerowej na AM (kilka pytań)

Witam, posiadam kartę motorowerową, czy muszę wymienić ją na prawo jazdy kategorii AM, czy mogę nadal poruszać się na tą kartę?
Kolejną sprawą są badania, pani z urzędu nie wyjaśniła mi tego dość dokładnie, czy muszę wykonywać pełne badania jak każdy przystępujący do egzaminu na prawo jazdy czy tylko wystarczy zaświadczenie od lekarza? Przez telefon dowiedziałem się, że muszę iść do lekarza 'który może wystawić badania kierowcom' i z tym udać się do starostwa. Gdzie takie badania mogę zrobić i u jakiego lekarza? Dodam, że w czerwcu kończę 17 lat.

Pozdrawiam.

Możesz jeździć na kartę do 18 roku życia, po 18 traci ona ważność, jeśli chcesz zachować uprawnienia będziesz musiał wymienić kartę motorowerową na pj AM.

Co do badań to co wydział komunikacji to inaczej interpretują, jedni chcą badania inni nie, tu już musisz się przejść do swojego wydziału i zasięgnąć dokładnych informacje, bo przez telefon nie zawsze się tak da. Możesz też napisać maila, na mojego obszernie swego czasu odpowiedzieli, choć dopiero po paru dniach.

Z tego co czytałem karty motorowerowe są już nieważne i do poruszania się potrzebne jest prawy jazdy kategorii AM. Więc już sam nie wiem czy lepiej żebym wymienił czy aby została karta.

U mnie badania muszą być.

Ja dostałem z urzędu we Wrocławiu zapewnienie, że karta jest ważna, zresztą na tym portalu również znajdziesz taką informację. Z resztą temat wałkowany milion razy już tutaj, ostatnio podawałem nawet ustawę wg. której karta zachowuje ważność na takich zasadach jak napisałem wyżej, poszukaj sobie.

A lekarza to poszukaj w necie, zapytaj w swojej przychodni itd.

gdzie mogę zamienić kartę motorową na prawo jazdy AM w wydziale ruch drogowego?

Wydzial komunikacji

Czy ktos robil juz badania na AM? Niestety u mnie ich wymagają. Nie wiem czy wystarczy wydanie oświadczenia przez lekarza czy muszę robić wszyskie badania od początku do końva jak na kategorię B czy A.