Wymiana karty motorowerowej na AM (kilka pytań)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Wymiana karty motorowerowej na AM (kilka pytań)

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Michall Michall 7 lata temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #107022
  Zdjęcie profilowe Michall
  Michall
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Witam, posiadam kartę motorowerową, czy muszę wymienić ją na prawo jazdy kategorii AM, czy mogę nadal poruszać się na tą kartę?
  Kolejną sprawą są badania, pani z urzędu nie wyjaśniła mi tego dość dokładnie, czy muszę wykonywać pełne badania jak każdy przystępujący do egzaminu na prawo jazdy czy tylko wystarczy zaświadczenie od lekarza? Przez telefon dowiedziałem się, że muszę iść do lekarza ‚który może wystawić badania kierowcom’ i z tym udać się do starostwa. Gdzie takie badania mogę zrobić i u jakiego lekarza? Dodam, że w czerwcu kończę 17 lat.

  Pozdrawiam.

  #107023
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Możesz jeździć na kartę do 18 roku życia, po 18 traci ona ważność, jeśli chcesz zachować uprawnienia będziesz musiał wymienić kartę motorowerową na pj AM.

  Co do badań to co wydział komunikacji to inaczej interpretują, jedni chcą badania inni nie, tu już musisz się przejść do swojego wydziału i zasięgnąć dokładnych informacje, bo przez telefon nie zawsze się tak da. Możesz też napisać maila, na mojego obszernie swego czasu odpowiedzieli, choć dopiero po paru dniach.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

  Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
  #107029
  Zdjęcie profilowe Michall
  Michall
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Z tego co czytałem karty motorowerowe są już nieważne i do poruszania się potrzebne jest prawy jazdy kategorii AM. Więc już sam nie wiem czy lepiej żebym wymienił czy aby została karta.

  U mnie badania muszą być.

  #107033
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Ja dostałem z urzędu we Wrocławiu zapewnienie, że karta jest ważna, zresztą na tym portalu również znajdziesz taką informację. Z resztą temat wałkowany milion razy już tutaj, ostatnio podawałem nawet ustawę wg. której karta zachowuje ważność na takich zasadach jak napisałem wyżej, poszukaj sobie.

  A lekarza to poszukaj w necie, zapytaj w swojej przychodni itd.

  #107067
  Zdjęcie profilowe pazior22
  pazior22
  Użytkownik
  • Postów: 29

  gdzie mogę zamienić kartę motorową na prawo jazdy AM w wydziale ruch drogowego?

   
  Czytaj
  REKLAMA

  -10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

  Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
  #107069
  Zdjęcie profilowe Quantumek
  Quantumek
  Użytkownik
  • Postów: 715

  Wydzial komunikacji

  Peugeot SpeedFight 2
  – 2008 Rok
  – 6700 Km (Ciągle rośnie)
  – Wydech Tecnigas (Reszta seria)
  – Spalanie 4.5l/100km
  – Vmax 85km/h
  #107535
  Zdjęcie profilowe Michall
  Michall
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Czy ktos robil juz badania na AM? Niestety u mnie ich wymagają. Nie wiem czy wystarczy wydanie oświadczenia przez lekarza czy muszę robić wszyskie badania od początku do końva jak na kategorię B czy A.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie