Wymiana karty motorowerowej na AM (kilka pytań)

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #107022 Reply
    Michall
    Użytkownik

Witam, posiadam kartę motorowerową, czy muszę wymienić ją na prawo jazdy kategorii AM, czy mogę nadal poruszać się na tą kartę?
    Kolejną sprawą są badania, pani z urzędu nie wyjaśniła mi tego dość dokładnie, czy muszę wykonywać pełne badania jak każdy przystępujący do egzaminu na prawo jazdy czy tylko wystarczy zaświadczenie od lekarza? Przez telefon dowiedziałem się, że muszę iść do lekarza 'który może wystawić badania kierowcom' i z tym udać się do starostwa. Gdzie takie badania mogę zrobić i u jakiego lekarza? Dodam, że w czerwcu kończę 17 lat.

Pozdrawiam.

#107023 Reply
    Anonim
    Nieaktywny

Możesz jeździć na kartę do 18 roku życia, po 18 traci ona ważność, jeśli chcesz zachować uprawnienia będziesz musiał wymienić kartę motorowerową na pj AM.

Co do badań to co wydział komunikacji to inaczej interpretują, jedni chcą badania inni nie, tu już musisz się przejść do swojego wydziału i zasięgnąć dokładnych informacje, bo przez telefon nie zawsze się tak da. Możesz też napisać maila, na mojego obszernie swego czasu odpowiedzieli, choć dopiero po paru dniach.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

#107029 Reply
    Michall
    Użytkownik

Z tego co czytałem karty motorowerowe są już nieważne i do poruszania się potrzebne jest prawy jazdy kategorii AM. Więc już sam nie wiem czy lepiej żebym wymienił czy aby została karta.

U mnie badania muszą być.

#107033 Reply
    Anonim
    Nieaktywny

Ja dostałem z urzędu we Wrocławiu zapewnienie, że karta jest ważna, zresztą na tym portalu również znajdziesz taką informację. Z resztą temat wałkowany milion razy już tutaj, ostatnio podawałem nawet ustawę wg. której karta zachowuje ważność na takich zasadach jak napisałem wyżej, poszukaj sobie.

A lekarza to poszukaj w necie, zapytaj w swojej przychodni itd.

#107067 Reply
    pazior22
    Użytkownik

gdzie mogę zamienić kartę motorową na prawo jazdy AM w wydziale ruch drogowego?

#107069 Reply
    Quantumek
    Użytkownik

Wydzial komunikacji

#107535 Reply
    Michall
    Użytkownik

Czy ktos robil juz badania na AM? Niestety u mnie ich wymagają. Nie wiem czy wystarczy wydanie oświadczenia przez lekarza czy muszę robić wszyskie badania od początku do końva jak na kategorię B czy A.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Wymiana karty motorowerowej na AM (kilka pytań)
Twoje informacje:

Back to top button