Wymiana karty motorowerowej na AM (kilka pytań)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo Jazdy Wymiana karty motorowerowej na AM (kilka pytań)

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Michall Michall 7 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #107022 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Michall
  Michall
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Witam, posiadam kartę motorowerową, czy muszę wymienić ją na prawo jazdy kategorii AM, czy mogę nadal poruszać się na tą kartę?
  Kolejną sprawą są badania, pani z urzędu nie wyjaśniła mi tego dość dokładnie, czy muszę wykonywać pełne badania jak każdy przystępujący do egzaminu na prawo jazdy czy tylko wystarczy zaświadczenie od lekarza? Przez telefon dowiedziałem się, że muszę iść do lekarza ‚który może wystawić badania kierowcom’ i z tym udać się do starostwa. Gdzie takie badania mogę zrobić i u jakiego lekarza? Dodam, że w czerwcu kończę 17 lat.

  Pozdrawiam.

  #107023 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Możesz jeździć na kartę do 18 roku życia, po 18 traci ona ważność, jeśli chcesz zachować uprawnienia będziesz musiał wymienić kartę motorowerową na pj AM.

  Co do badań to co wydział komunikacji to inaczej interpretują, jedni chcą badania inni nie, tu już musisz się przejść do swojego wydziału i zasięgnąć dokładnych informacje, bo przez telefon nie zawsze się tak da. Możesz też napisać maila, na mojego obszernie swego czasu odpowiedzieli, choć dopiero po paru dniach.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #107029 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Michall
  Michall
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Z tego co czytałem karty motorowerowe są już nieważne i do poruszania się potrzebne jest prawy jazdy kategorii AM. Więc już sam nie wiem czy lepiej żebym wymienił czy aby została karta.

  U mnie badania muszą być.

  #107033 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Ja dostałem z urzędu we Wrocławiu zapewnienie, że karta jest ważna, zresztą na tym portalu również znajdziesz taką informację. Z resztą temat wałkowany milion razy już tutaj, ostatnio podawałem nawet ustawę wg. której karta zachowuje ważność na takich zasadach jak napisałem wyżej, poszukaj sobie.

  A lekarza to poszukaj w necie, zapytaj w swojej przychodni itd.

  #107067 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe pazior22
  pazior22
  Użytkownik
  • Postów: 29

  gdzie mogę zamienić kartę motorową na prawo jazdy AM w wydziale ruch drogowego?

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #107069 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Quantumek
  Quantumek
  Użytkownik
  • Postów: 715

  Wydzial komunikacji

  Peugeot SpeedFight 2
  – 2008 Rok
  – 6700 Km (Ciągle rośnie)
  – Wydech Tecnigas (Reszta seria)
  – Spalanie 4.5l/100km
  – Vmax 85km/h
  #107535 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Michall
  Michall
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Czy ktos robil juz badania na AM? Niestety u mnie ich wymagają. Nie wiem czy wystarczy wydanie oświadczenia przez lekarza czy muszę robić wszyskie badania od początku do końva jak na kategorię B czy A.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: Wymiana karty motorowerowej na AM (kilka pytań)
Informacje o Tobie: